Świat oszalał ostatnio na punkcie sztucznej inteligencji, a Google nie mógł pozostać w tyle, dodając swoją funkcję, czyli przeglądy AI w wynikach wyszukiwania. Większość z tych przeglądów jest okropna, dostarczając często niepoprawnych informacji. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje szybki i łatwy sposób na pozbycie się wyników wyszukiwania Google AI podczas korzystania z wyszukiwarki Google z dowolnej przeglądarki internetowej. Zobacz, jak to zrobić.

Najważniejsze informacje:

  1. Jak wyłączyć funkcję Przeglądy AI w wyszukiwarce Google.
  2. Jak wyłączyć wyniki AI w wyszukiwarce Google z dowolnej przeglądarki.

Jak wyłączyć przeglądy Google AI - Szukaj w Google bez wyników wyszukiwania sztucznej inteligencji.

W dzisiejszych czasach wszyscy starają się wdrożyć sztuczną inteligencję tak szybko, jak to możliwe, ale wydaje się, że większość zapomina o ważnym stwierdzeniu: „Tylko dlatego, że możesz, to nie znaczy, że powinieneś to zrobić”. Nie ma to jednak większego znaczenia, ponieważ sztuczna inteligencja ma na celu wyłącznie optymalizację finansową, a nie ogólne dobro ludzkości. Sztuczna inteligencja i wszystko, co się z nią wiąże, to jedno z największych jak dotąd pytań filozoficznych, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To jednak całkowicie nie na temat, więc wróćmy do pokazania, jak usunąć wszystkie przeglądy sztucznej inteligencji i inne śmieci z wyszukiwarki Google, aby uzyskać tylko prawdziwe wyniki internetowe. Będzie to działać dla każdej używanej przeglądarki: Firefox, Edge, Chrome, Brave, Opera itp.

Dodaj niestandardowy adres URL wyszukiwarki Google do przeglądarki.

Aby rozpocząć, przejdź do swojej przeglądarki internetowej, a następnie do miejsca, w którym możesz zaktualizować i zmienić wyszukiwarkę. Będzie się to nieco różnić w zależności od przeglądarki, ale powinieneś dojść do miejsca, w którym zobaczysz wszystkie wymienione wyszukiwarki. Powinieneś także zobaczyć opcję ich konfiguracji w tym edycji lub dodania.

Otwórz przeglądarkę. W przypadku Brave (z którego korzystam) przejdź do Ustawienia > Wyszukiwarka.
Następnie kliknij Dodaj pod wyszukiwarką witryny.
Otworzy się nowe okno, w którym można skonfigurować nową wyszukiwarkę. W sekcji Nazwa i Skrót możesz wpisać, co tylko chcesz. Jednak w przypadku „URL z %s w miejscu zapytania:” należy dodać adres wymieniony poniżej.

Nazwa: (możesz użyć dowolnej nazwy) Ja nazwałam swoją „GOOGLE NO AI”.
Skrót: AI
URL z %s w miejscu zapytania: https://www.google.com/search?q=%s&udm=14

Podstawowym czynnikiem, który zmienia wyniki wyszukiwania, jest dodanie udm=14 na końcu adresu URL, co mówi Google, że nie jesteś zainteresowany śmieciowymi wynikami, które proponuje AI. Dzięki temu nie będziesz widzieć przeglądów AI Google.

Masz dość przeglądów AI w Google? Idź o krok dalej i przejdź na Ecosia!

Osobiście całkowicie odeszłabym od Google i zaczęła używać Ecosia. Korzystam z niej od około 5 lat i szczerze mówiąc, nie widzę różnicy w wynikach. Bardzo rzadko zdarza mi się wracać do Google w poszukiwaniu czegokolwiek. Możesz wypróbować inne przeglądarki, aby znaleźć dogodną dla siebie i uniknąć przeglądów AI (sztucznej inteligencji Google).