Linux Mint Download

Linux Mint to dystrybucja Linuksa bazująca na Ubuntu. Pomimo tego, że system stworzony został na bazie Ubuntu, to twórcy odcinają się od pomysłów wdrażanych do Ubuntu przez firmę Canonical i starają się iść własną drogą rozwoju. Linus Mint jest systemem świetnie nadającym się zarówno dla użytkowników początkujących jak i średnio-zaawansowanych.

Mint dużą wagę skupia na szybkości, lekkości i prostocie użytkowania. Wraz z systemem instalowane jest od razu najpotrzebniejsze oprogramowanie do codziennego użytku. Dostaniemy wszystkie odpowiednie wtyczki (w tym Flash oraz MP3), które pozwalają na bezproblemowe odtwarzanie filmów czy piosenek. Nie zabraknie także pakietu biurowego LibreOffice, programów graficznych, aplikacji do muzyki i filmów oraz wielu innych dodatków.

Twórcy Minta starają się także nie ograniczać użytkowników jednym środowiskiem graficznym. Do dyspozycji mamy kilka nakładek graficznych, z których możemy skorzystać, a sam system wydawany jest w kilku wersjach (GNOME, KDE itp).