Puppy Linux Download

Puppy Linux to niezależna dystrybucja systemu Linux, która ma bardzo niskie wymagania i działa błyskawicznie. Do uruchomienia Puppy'ego nie potrzeba mocnego komputera - można go uruchomić na bardzo starym sprzęcie, który ma zaledwie 128 MB pamięci RAM. Puppy uruchamia się bardzo szybko, a działanie samego systemu jest błyskawiczne. Dzieję się tak dlatego, gdyż cały system podczas uruchomienia wgrywany jest do pamięci RAM, gdzie odczyt i tymczasowy zapis jest kilkakrotnie szybszy, niż na dysku twardym.

Puppy Linux nie musi być nawet instalowany na dysku twardym. Użytkownik może uruchamiać system z pendrive'a, płyty Live CD czy karty SD. Dzięki temu możemy tchnąć w życie w naprawdę stary komputer, który nie posiada nawet dysku.

Puppy Linux występuje w dwóch wersjach - Slacko oraz Lucid. Slacko jest kompatybilny z pakietami Slackware, natomiast Lucid z pakietami Ubuntu. Oznacza to, że w przypadku tego drugiego możliwe jest instalowanie pakietów oprogramowania przygotowanych z myślą o systemie Ubuntu.