W ramach Waze każdy użytkownik może zgłaszać tak zwane incydenty. Są one związane nie tylko z aplikacją, wszelkiego rodzaju problemami, które mogą występować, ale także z działaniami na drodze. Dlatego dla zespołu Waze tego rodzaju opcja jest bardzo ważna do wykorzystania, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Najważniejsze informacje:

 1. Waze jest dobrze znaną aplikacją nawigacyjną, która pozwala użytkownikom na otrzymywanie wskazówek jak w przypadku każdego innego GPS, z dodatkiem kilku interesujących narzędzi.
 2. Posiada sekcję zgłaszania incydentów, która służy nie tylko do rozwiązywania problemów, ale także do pomocy innym użytkownikom, którzy są za kierownicą.

Chcesz dokonać zgłoszenia i nie wiesz, jak to zrobić? Pokażemy Ci prawidłowy proces, który należy wykonać, aby zgłosić incydent, który miał miejsce na drodze za pomocą aplikacji. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, gdzie pokazujemy wszystko krok po kroku.

Jaki rodzaj powiadomienia może być przydatny dzięki temu narzędziu do raportowania Waze?

W aplikacji Waze można zgłaszać różne rodzaje incydentów. Jeśli chcesz poprawić wrażenia z korzystania z Waze, daj znać Waze, aby zrozumieli błędy i zwrócili uwagę na rzeczy, które mogą zaktualizować. Ponadto taka pomoc ze strony Waze chroni innych użytkowników przed ryzykiem, ponieważ ma dużą społeczność, która zawsze chce wiedzieć więcej o trasach.

Na ekranie Waze można zgłaszać, aby tworzyć alerty, a im więcej alertów jest wyświetlanych, tym wygodniej jest użytkownikowi na drodze. Niektóre z tematów, które można poruszyć w tych raportach to:

 • Kolizja, dachowanie lub jakikolwiek wypadek drogowy na drodze.
 • W przypadku uszkodzeń spowodowanych osuwiskami, wybojami, powalonymi kłodami lub przeszkodami, będzie to również bardzo pomocne dla społeczności.
 • Operacje policyjne, kontrole prędkości lub podobne działania.
 • Raporty mogą być sporządzane w przypadku zatorów drogowych, które spowalniają przepływ ruchu.
 • Zła pogoda jest również czymś, co często powoduje niebezpieczeństwo na drodze, więc zgłaszaj tego typu incydenty.
 • Jeśli pas ruchu jest zablokowany z powodu wypadku lub z innego powodu.
 • Zamknięcia dróg z powodu specjalnych wydarzeń lub wypadków.

Wszystkie te rodzaje raportów są cenione przez Waze i mogą wpływać na doświadczenia użytkowników. Ogranicza to częstotliwość przejazdu użytkowników daną drogą i pomaga większej liczbie kierowców znaleźć alternatywne trasy. Teraz ważne jest, aby wiedzieć, jak tworzyć te raporty w aplikacji.

Jak zgłosić zdarzenie na mapie lub na drodze?

Skoro już wiesz, na czym polegają raporty, czas zabrać się do pracy. Wykonywanie tego typu czynności z poziomu aplikacji jest bardzo proste, więc jeśli chcesz to zrobić, po prostu wykonaj poniższe kroki. Pamiętaj, że wykonanie tych czynności pomoże nie tylko aplikacji, ale także innym kierowcom. W pewnym momencie tego typu alerty mogą okazać się bardzo pomocne.

 1. Otwórz aplikację na swoim urządzeniu mobilnym z systemem Android lub iOS.
 2. Po napotkaniu incydentu należy zatrzymać się na miejscu zdarzenia i nacisnąć symbol znaku drogowego z krzyżykiem. Znajduje się on w prawym dolnym rogu.

3. Wspomnij o tym, co widzisz, rodzaj incydentu, który wystąpił, zarówno z aplikacją, jak i na drodze, zostanie oznaczony.
4. Każdy typ incydentu ma pewne specyfikacje, które pomogą uczynić informacje bardziej przejrzystymi dla innych użytkowników. Po prawidłowym opisaniu kliknij raport.
5. Sprawdź, czy raport został prawidłowo zastosowany do mapy i czy wyświetlane jest ostrzeżenie.

6. Dostępne są takie opcje, jak opcja błędu mapy, która informuje o tym, czy znajduje się na chodniku, a nawet umożliwia dodanie komentarza.
7. Możesz poprosić o pomoc innych członków Wazeres, wybrać połączenia alarmowe lub zadzwonić po pomoc drogową.
8. Czat na mapie umożliwia dodawanie zdjęć do udostępnienia innym członkom Wazeres w pobliżu.

Tworzenie wszelkiego rodzaju raportów o incydentach w aplikacji jest z pewnością prostym procesem. Oprócz tego masz inne interesujące opcje, które pozwalają udostępniać informacje pozostałym użytkownikom korzystającym z aplikacji lub prosić o pomoc w razie potrzeby. Pamiętaj, że Waze działa jako interaktywny GPS, z którego możesz czerpać ogromne korzyści.

Wnioski osobiste

Oczywiste jest, jak ważne jest zgłaszanie incydentów w Waze, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Pomoże to większej liczbie kierowców być świadomym tego, co dzieje się na drodze w danym momencie. W każdej chwili możesz być osobą, która potrzebuje tego rodzaju wskazówek, aby móc wybrać alternatywne trasy lub wiedzieć, jakie natężenie ruchu napotkasz.