Macrorit Disk Partition Expert 2013 Download

Macrorit Disk Partition Expert to darmowe narzędzie, za pomocą którego możemy wykonywać najpopularniejsze operacje na dyskach i partycjach. Z powodzeniem stworzymy nowe partycje, zmodyfikujemy istniejące, sformatujemy dysk, zmienimy litery woluminów, dokonamy procesu defragmentacji, a także sprawdzimy nasze dyski pod kątem błędów.

Aplikacja posiada także kilka unikatowych cech, które wyróżniają ją na tle innych programów tego typu. Program wyposażono w specjalny algorytm przyspieszający przenoszenie danych o 300%, co ułatwia modyfikowanie istniejących woluminów. Dodano także system ochrony, który ma zapewnić brak uszkodzeń dysku nawet wtedy, gdy komputer zostanie wyłączony podczas wykonywania operacji na dysku. Macrorit Disk Partition Expert wspiera dyski o pojemności 2TB i wyżej, a także współpracuje z partycjami MBR i GPT.

Interfejs programu jest bardzo przyjazny i łatwy w użyciu, dzięki czemu z programem poradzą sobie nawet mniej zaawansowani użytkownicy. W pasku bocznym wyświetlane są wszystkie dostępne operacje, które możemy wykonać na partycjach, z kolei widok listy oraz widok miniatur pozwala wygodnie i wizualnie zarządzać swoimi dyskami. Aby wykonać jakąś operację na konkretnej partycji, użytkownik może kliknąć na nią prawym przyciskiem myszy i wybrać odpowiednią opcję z menu kontekstowego.

Wykonywanie jakichkolwiek operacji w programie jest proste i przyjemne - dla przykładu zmiana rozmiaru dysków nie stanowi problemu, gdyż cały proces jest prowadzony przez intuicyjny kreator, który wyświetli ilość dostępnej powierzchni, a użytkownik będzie musiał tylko podać nowy rozmiar woluminu.