TinyWall Download

Tinywall jest darmowym programem zabezpieczającym, który współpracuje z wbudowaną w systemem usługą zapory sieciowej. Program wzmacnia znajdującą się w systemie zaporę (firewalla) oraz udostępnia użytkownikowi szereg opcji, które ułatwiają kontrolowanie zapory i blokowanie / przepuszczanie konkretnych aplikacji.

Jedną z bardziej irytujących sytuacji po zainstalowaniu jakiegokolwiek firewalla jest nawał wyskakujących okienek z pytaniem o to, czy chcemy, aby dany program został przepuszczony przez blokadę. Tinywall rozwiązuje ten problem i po zainstalowaniu automatycznie blokuje wszystkie aplikacje i usługi. Jednocześnie daje banalne i błyskawiczne metody na odblokowywanie poszczególnych aplikacji, dzięki czemu skonfigurowanie programu odbywa się dynamicznie, na bieżąco i bez przeszkadzania użytkownikowi. Użytkownik nie zostaje zasypany falą wyskakujących okien - w zasadzie program nie wyświetla żadnych powiadomień. Poszczególne aplikacje można odblokowywać za pomocą skrótów klawiszowych lub kliknięć w okienko programu. Odblokowywanie na bieżąco działa niesamowicie szybko - wystarczy, że użytkownik wciśnie kombinację klawiszy CTRL+SHIFT+W a następnie kliknie myszką na wybrane okienko. Dany program zostanie automatycznie odblokowany i uzyska dostęp do Internetu. W podobny sposób możemy zainicjować okno procesów (CTRL+SHIFT+P) i z listy wybrać masowo te aplikacje, które chcemy, aby miały dostęp do sieci.

Dzięki skrótom klawiszowym czy liście procesów możliwe jest błyskawiczne i bezproblemowe dodawanie aplikacji do listy wyjątków i jednoczesne utrzymanie ekstremalnego bezpieczeństwa poprzez aktywne blokowanie niepotrzebnych procesów czy usług. Tinywall blokuje setki trojanów, wirusów, robaków oraz innego szkodliwego oprogramowania korzystając jedynie z zasobów wbudowanych w system, dzięki czemu jest niesamowicie lekki i nie pobiera dużej ilości zasobów systemowych. Użytkownik nie musi znać się na portach, protokołach czy jakichkolwiek szczegółach związanych z bezpieczeństwem w sieci - wystarczy tylko, że odblokuje daną aplikację, a program sam zajmie się resztą.