Allow, Block or Remove Download

Allow, Block or Remove to niewielkie narzędzie, będące rozszerzeniem do powłoki systemowej Windowsa. Za jego pomocą możemy dodać do menu kontekstowego nowe opcje, które pozwolą w błyskawiczny sposób blokować lub zezwalać aplikacjom na dostęp przez Zaporę. Dzięki Allow, Block or Remove możemy w błyskawiczny sposób dodać aplikacje do listy odblokowanych programów bez potrzeby zagłębiania się w opcje Panelu sterowania.

Instalacja jest bardzo prosta - po wypakowaniu paczki ZIP należy uruchomić plik Right_Click_Options, a następnie wybrać opcję "Add Right Click Menu". Odpowiednie opcje zostaną dodane do menu kontekstowego i zintegrowane z powłoką systemu. Jeżeli w przyszłości będziemy chcieli je usunąć, wystarczy skorzystać z opcji "Remove Right Click Menu".

Kontrolowanie aplikacji w Zaporze jest bardzo proste - wystarczy kliknąć na plik EXE prawym przyciskiem myszy, a następnie z zakładki "Tweaking.com - Allow, Block or Remove" wybrać opcję blokowania, zezwalania lub usunięcia reguły z zapory sieciowej.