Sound Forge Pro Download

Sound Forge Pro to jeden z najbardziej cenionych i najpopularniejszych programów do zaawansowanej obróbki dźwięku na komputerze. Aplikacja umożliwia przechwytywanie i edytowanie muzyki, jak również dodawanie wszelkiego rodzaju efektów specjalnych do projektów dźwiękowych. To obowiązkowe narzędzie dla dźwiękowców, które przemieni komputer w profesjonalne studio nagrań.

Sound Forge Pro bez problemu radzi sobie z ogromem przeróżnych formatów pliku. Z powodzeniem zaimportujemy pliki zapisane we wszystkich potocznie używanych formatach, takich jak MP3, WAV, FLAC, wszystkich formatach QuickTime (AAC, M4A), RAW oraz wielu, wielu innych.

Program pozwala na nagrywanie w trybie stereo oraz wielokanałowym oraz wspiera pliki audio w wysokiej jakości 24-bit, 32-bit, 64-bit 192 kHz. Rozbudowany edytor pozwoli na edycję dźwięku w czasie rzeczywistym. Znajdziemy tu również wsparcie dla materiałów wideo w formatach AVI, WMV oraz MPEG-1 i MPEG-2, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie operacji związanych z synchronizacją obrazu i dźwięku klatka po klatce.

Na otwartych projektach możemy wykonywać szereg operacji, takich jak normalizowanie dźwięku, dodawanie poziomowego zwiększania i zmniejszania głośności w początkowych i końcowych partiach, puszczanie dźwięku od tyłu, poprawianie jakości brzmienia, podbijanie niskich i wysokich tonów czy też rozciąganie całej ścieżki w czasie. Można uzyskać bardzo interesujące rezultaty za pomocą paru kliknięć, a opisane funkcje to kropla w morzu wszystkich możliwości.

Poza funkcjami związanymi z przetwarzaniem ścieżki dźwiękowej, w programie znajduje się osobne menu z efektami, którymi możemy wzbogacić projekty. Lista efektów jest nie mniej imponująca, a znajdziemy tu chociażby tak popularne rzeczy, jak Chorus, Delay / Echo czy Reverb. Terminy te z pewnością są znane adeptom tworzenia muzyki i ścieżek dźwiękowych. NIe zabraknie również możliwości zmiany tonu dźwięku, dynamiki, dodawania vibrato czy też usuwania szumów.

Jako że program jest kompletnym kombajnem do obróbki dźwięku, to wyposażono go w dodatkowe narzędzia rozbudowujące funkcje edycji o dodatkowe zdolności. A tych jest nie mniej, niż efektów i funkcji przetwarzania. Użytkownik znajdzie tu zintegrowany interfejs do nagrywania płyt Audio jak również narzędzia do wykrywania przesterowania dźwięku czy też wbudowany konwerter pozwalający na masowe przerabianie plików na inne formaty muzyczne.

Edytor obsługuje też wtyczki VST. Domyślnie w bazie programu znajdziemy mnóstwo przeróżnych efektów, ale jeżeli to wciąż za mało, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać efekty VST i DirectX firm trzecich. Aplikacja umożliwia na wygodne organizowanie wszystkich dostępnych wtyczek poprzez drzewko katalogów.

Sound Forge Pro jest idealnym narzędziem dla wszystkich osób, które poszukują solidnego, intuicyjnego i niezawodnego oprogramowania do edycji audio, nagrywania podcastów, dodawania efektów dźwiękowych, przygotowywania ścieżek muzycznych, jak również do szeroko pojętego masteringu.