Xion Audio Player Download

Xion Audio Player to niewielki odtwarzacz muzyczny, który swoim wyglądem i układem nawiązuje do popularnego Winampa i posiada rewolucyjny sposób tworzenia skórek. Charakteryzuje się lekkością i szybkością działania. Nie jest zasobożerny, dzięki czemu świetnie się nadaje także do słabszych konfiguracji sprzętowych.

Aplikacja odtwarza wszystkie popularne formaty, takie jak AAC, FLAC, MP3, M4A, OGG, WAV, WMA oraz wiele innych. Wspiera także playlisty o rozszerzeniach M3U, PLS oraz WPL. Na uwagę zasługuje także możliwość rozszerzenia funkcji programu poprzez nowe wtyczki, a także dobra obsługa globalnych skrótów klawiszowych, dzięki czemu możemy kontrolować odtwarzanie piosenek nawet wtedy, gdy nie posiadamy klawiatury z multimedialnymi klawiszami.

W Xion Audio Player znajdziemy tradycyjny nawigator z przyciskami Play, Pause i suwakami głośności. Tuż pod nim mieści się equalizer, który umożliwia korekcję graficzną dźwięku, jak również zmianę tonu czy też funkcję compressor. Na samym dole znajdziemy listę odtwarzania wraz z niewielką wyszukiwarką. Użytkownik może tworzyć nowe listy, zapisywać je, a następnie wczytywać w dowolnej chwili do programu.

Oczywiście wszystkie elementy interfejsu możemy przesuwać i przemieszczać wedle własnego uznania - zaproponowany układ jest tylko przykładem, który nawiązuje do Winampa. To, co jednak wyróżnia program spośród innych propozycji odtwarzaczy, to innowacyjne podejście do zmiany wyglądu programu. Twórcy przygotowali aplikację w taki sposób, aby wygląd odtwarzacza mógł być modyfikowany przez każdą osobę, która zna się na grafice. Nie musimy pisać ani jednej linii kodu - wystarczy, że utworzymy szablon (zgodnie z pewnymi regułami) w programie Photoshop, a następnie wczytamy go do Xion Audio Playera z poziomu pliku PSD.