Open Hardware Monitor Download

Open Hardware Monitor to darmowy, open-source’owy program, za pomocą którego w szybki sposób możemy sprawdzić temperatury procesora, karty graficznej, chipsetu czy dysków twardych. Aplikacja korzysta z sensorów SMART, odczytuje z nich informacje i wyświetla w prostej i czytelnej formie.

Jeżeli podkręcacie swój sprzęt lub macie problemy ze stabilnością komputera (resetowanie, wyłączanie, zawieszanie podczas gier) to istnieje duże prawdopodobieństwo, że któreś z podzespołów się przegrzewają. W tym celu własnie powstał Open Hardware Monitor, oferując użytkownikowi prosty sposób na przeglądanie wszystkich technicznych informacji na temat zamontowanych urządzeń. Program jest bardzo prosty w obsłudze i odczytywanie temperatur czy napięć nie sprawi problemów nawet mniej zaawansowanym użytkownikom.

Interfejs programu ogranicza się do jednego, niewielkiego okna, w którym wszystkie dane są zebrane i wyświetlone w formie rozwijanej listy. Na liście wyświetlone są wszystkie obsługiwane podzespoły komputera - rozwijając któryś z nich, wyświetlą się szczegółowe informacje. Poza temperaturą, napięciami czy prędkością działania wentylatorów, Open Hardware Monitor wyświetla także obciążenie procesora, ilość dostępnej pamięci RAM, ilość wolnego miejsca na dysku, a także prędkość, z jaką pracuje procesor czy też wartość szyny BUS.

Open Hardware Monitor może zostać skonfigurowany w taki sposób, aby startował automatyczie z każdym uruchomieniem systemu, dzięki czemu użytkownik może mieć informacje o swoim komputerze zawsze pod ręką. Wszystkie wartości mogą być przeglądane w postaci rozwijanej listy, ale jeżeli interesuje nas monitorowanie konkretnego podzespołu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyświetlić szczegółowe informacje na jego temat w nowym oknie np. w postaci wykresu, który jest na bieżąco aktualizowany. Informacje mogą być także wyświetlane na pasku zadań bądź w formie gadżetu przypinanego do pulpitu w systemach Windows Vista lub 7.