Snarl Download

Snarl to narzędzie, które umożliwia skonfigurowanie zaawansowanych powiadomień na Pulpicie z wybranych programów działających w systemie. Powiadomienia wyświetlane są w sposób podobny do powiadomień z systemu OS X – wyświetlają się w systemowym zasobniku i są zintegrowane z systemem Windows. Jeżeli kiedykolwiek chciałeś/-aś mieć w Windowsie powiadomienia podobne do tych, które można znaleźć w systemie operacyjnym firmy Apple (OS X), to aplikacja Snarl daje namiastkę tej funkcjonalności w systemach Microsoftu.

Snarl obsługuje kilkadziesiąt różnych aplikacji, m.in. eMule'a, Firefoksa, Foobara2000, Gmaila, Google+, Mirandę, Pidgina, Skype'a, Spotify, Thunderbirda, Vuze, Winampa czy uTorrenta.

Może wyświetlać dla nich powiadomienia na pulpicie podobne do tych, które Windows pokazuje w zasobniku systemowym. Program obsługuje także komunikaty samego OS-u - te dotyczące aktualizacji, braku firewalla albo instalacji sterowników urządzeń.

Notyfikacje są prezentowane na żywo - chyba, że odejdziemy od komputera. Po powrocie otrzymamy wtedy listę powiadomień, które nas ominęły. W opcjach da się zmienić wygląd powiadomień, włączyć dźwięki czy wybrać miejsce wyświetlania dymków.

Zakładka History daje nam dostęp do wszystkich dotychczas wyświetlonych notyfikacji. Każdą z nich da się odtworzyć ponownie. Snarl oferuje także tryb Nie przeszkadzać - wiadomości są wtedy archiwizowane tak samo, jakbyśmy byli AFK (away from keyboard - z dala od klawiatury).

Do normalnej pracy programu trzeba zainstalować moduły dla wszystkich używanych aplikacji. Są one dostępne na stronie Snarla.