Po instalacji Twittera otrzymujesz ciągłe powiadomienia o nowych tweetach i odpowiedziach? Jeśli przeszkadzają Ci powiadomienia na Twitterze, to można je wyłączyć w Androidzie. Jak to zrobić?

Jak wyłączyć powiadomienia z Twittera w Androidzie

Twitter potrafi wysyłać sporo powiadomień na temat osób, które obserwujemy. Jeśli nie interesuje nas aż tak skrupulatne śledzenie wybranych osób lub - po prostu - nie lubimy powiadomień, to można je wyłączyć. Da się to zrobić na dwa sposoby - za pomocą ustawień aplikacji Twitter oraz za pomocą ustawień samego Androida.

Wyłączanie powiadomień push w opcjach Twittera

Pierwszym sposobem jest skorzystanie z opcji dostępnych w aplikacji Twitter. Użytkownik może tam kontrolować, jakiego rodzaju powiadomienia otrzymuje. Mamy możliwość wyłączenia tylko wybranych powiadomień lub całkowitego zaprzestania otrzymywania powiadomień push z Twittera.

Uruchom aplikację Twitter, a następnie wysuń menu boczne z lewej strony ekranu. Na liście dostępnych pozycji wybierz "Ustawienia i prywatność".

Wejdź do ustawienia prywatności i powiadomień

Pojawi się zakładka z ustawieniami aplikacji Twitter. W sekcji na samej górze znajdziesz ustawienia związane ze swoim profilem. Wśród nich występuje zakładka "Powiadomienia". Wybierz ją.

Po przejściu do ustawień powiadomień możesz wybrać, jakiego rodzaju powiadomienia chcesz dostosować. Komunikaty wyświetlane w systemie powiadomień Androida nazywane są "powiadomieniami push". Wejdź zatem do zakładki "Powiadomienia push".

Wyłącz powiadomienia Push

Tu znajdziesz wszystkie typy powiadomień, jakie Twitter Ci wysyła - powiadomienia dotyczące wzmianek, odpowiedzi, tweetów podanych dalej, polubień itp. Każdą z tych pozycji możesz indywidualnie odznaczyć i pozostawić włączone tylko te powiadomienia, które uważasz za przydatne.

Alternatywnie, jeśli nie chcesz żadnych powiadomień, to na samej górze przesuń główny przełącznik "Powiadomienia push" do pozycji wyłączonej. Sprawi on, że żadne powiadomienia push nie będą przychodziły na urządzenie.

Blokowanie powiadomień z Twittera za pomocą ustawień systemu Android

Jeśli mimo wyłączenia powiadomień push nadal otrzymujesz jakieś komunikaty z Twittera, to istnieje jeszcze jeden sposób. Zamiast dostosowywać ustawienia Twittera, możesz dostosować ustawienia Androida w taki sposób, aby całkowicie blokował wyświetlanie powiadomień z aplikacji Twitter. Wtedy niezależnie od ustawień Twittera powiadomienia będą blokowane.

Aby to zrobić, wejdź do Ustawień w Androidzie, a następnie przejdź do zakładki "Aplikacje" lub "Zainstalowane aplikacje". Wyświetli się tu lista wszystkich aplikacji, które zainstalowano w urządzeniu.

Wejdź do ustawień powiadomień aplikacji w Androidzie

Wyszukaj na liście aplikacji Twitter i wybierz ją. Pojawią się jej szczegóły. Na liście dostępnych opcji wybierz "Powiadomienia aplikacji". W tym miejscu możesz sterować uprawnieniami aplikacji do wysyłania powiadomień.

Jeśli chcesz całkowicie zablokować powiadomienia, to przełącz suwak powiadomień do pozycji wyłączonej.

Zablokuj powiadomienia w całej aplikacji Twitter

Pojawi się informacja, że "Android blokuje powiadomienia z tej aplikacji na urządzeniu". Twitter nie będzie teraz mógł wysyłać żadnych powiadomień, niezależnie od tego, co w nim ustawimy.