Masz MIUI 12 i nie wiesz, w jaki sposób sterować wyświetlaniem powiadomień na ekranie blokady? Możesz włączyć lub wyłączyć powiadomienia na ekranie blokady, a także zdecydować, które aplikacje mogą się tam wyświetlać i w jaki sposób.

Jak włączyć powiadomienia w MIUI 12 na ekranie blokady

Powiadomienia na ekranie blokady są przydatnym sposobem na szybkie sprawdzenie, kto do nas pisał, dzwonił lub jaka aplikacja żąda naszej uwagi. Co najważniejsze, są wygodne, gdyż nie musimy odblokowywać telefonu, aby je sprawdzić. Wystarczy wybudzić urządzenie i od razu widzimy, które aplikacje proszą się o naszą atencję. Zobaczmy, jak włączyć powiadomienia na ekranie blokady w MIUI 12.

MIUI 12 pozwala bardzo łatwo dostosować wyświetlanie powiadomień na ekranie blokady. Oprócz ich włączenia lub wyłączenia możemy dostosować, które dokładnie aplikacje mają mieć możliwość wyświetlania powiadomień na ekranie blokady. W ten sposób możesz powiadomienia na ekranie blokady ograniczyć tylko do najważniejszych aplikacji. Co więcej, możesz też wybrać, czy powiadomienia mają zawierać pełną zawartość (np. fragment przesłanej do nas wiadomości na Messengerze), czy też może mają tylko informować o oczekującej wiadomości, bez wyświetlania jej treści.

Powiadomienia na ekranie blokady w MIUI 12. Jak je włączyć?

Przejdź do aplikacji "Ustawienia" w MIUI 12, a następnie na liście dostępnych opcji wyszukaj zakładki "Powiadomienia".

Wejdź do ustawień powiadomień w MIUI 12

Wyświetlą się główne ustawienia powiadomień, które są podzielone na trzy kategorie (typy powiadomień): powiadomienia ekranu blokady, pływające powiadomienia, wskaźnik ilości powiadomień. Wybierz zakładkę "Powiadomienia ekranu blokady".

W tym miejscu możesz dostosować ustawienia powiadomień ekranu blokady. Dotknij opcji Format, a następnie wybierz odpowiedni sposób wyświetlania powiadomień:

  1. Wyświetlaj zawartość powiadomienia - zezwala na wyświetlanie powiadomień na ekranie blokady wraz z ich zawartością (np. fragmentem przesłanej wiadomości tekstowej).

  2. Wyświetlaj powiadomienia, lecz ukryj zawartość - zezwala na wyświetlanie powiadomień na ekranie blokady, ale bez ich treści (zobaczymy tylko ikonę i nazwę aplikacji oraz informację typu "1 nowa wiadomość")

  3. Nie wyświetlaj powiadomień na ekranie blokady - blokuje możliwość wyświetlania powiadomień na ekranie blokady w jakikolwiek sposób. Wybierz tę opcję, jeśli chcesz za jednym zamachem wyłączyć wszystkie powiadomienia z ekranu blokady.

Jeśli chcesz włączyć powiadomienia na ekranie blokady, upewnij się, że wybrana jest pierwsza lub druga opcja w zależności od osobistych preferencji.

Wybierz sposób wyświetlania powiadomień

Następnie pod opcjami znajdziesz listę wszystkich aplikacji, które mają możliwość wysyłania powiadomień w Androidzie. Możesz wybrać, które z tych aplikacji mogą wyświetlać powiadomienia na ekranie blokady. Jeśli aplikacja nie zostanie tu zaznaczona, to jej notyfikacje nie pojawią się na ekranie blokady.

Zaznacz na tej liście te aplikacje, które chcesz, aby mogły wyświetlać powiadomienia na ekranie blokady.

Zaznacz, które aplikacje mogą się wyświetlać na ekranie blokady

I to wszystko - od teraz powiadomienia z wybranych aplikacji będą widoczne na ekranie blokady.

Co zrobić, gdy mimo ustawień powiadomienia nie wyświetlają się?

Wielu użytkowników zgłasza, że mimo wybrania opcji wyświetlania powiadomień na ekranie blokady i zaznaczenia pożądanych aplikacji notyfikacje nie wyświetlają się. W takiej sytuacji możesz spróbować wykonać dwie rzeczy:

Najpierw spróbuj wyłączyć powiadomienia, zrestartuj telefon, a następnie włącz je ponownie. W tym celu udaj się do "Ustawienia > Powiadomienia > Powiadomienia ekranu blokady" i w polu "Format" wybierając "Nie wyświetlaj powiadomień na ekranie blokady". Zachowaj ustawienia, zrestartuj telefon, a następnie z powrotem włącz powiadomienia i zaznacz wszystkie aplikacje.

Jeśli to nie pomoże, konieczny może być tzw. "full wipe", czyli przywrócenie ustawień fabrycznych urządzenia. Taka konieczność może się pojawić w niektórych przypadkach po aktualizacji systemu z MIUI 11 do MIUI 12. Wejdź w MIUI do "Ustawienia > O telefonie", a następnie wyszukaj opcji "Przywrócenie ustawień fabrycznych". Zresetuj telefon do ustawień fabrycznych. Pamiętaj jednak, że spowoduje to wyczyszczenie wszystkich danych z telefonu, więc najpierw wykonaj kopię zapasową wszystkich zdjęć, wiadomości i innych ważnych danych.