MartView Download

MartView to darmowy czytnik książek w formatach PDF oraz MART. Program został zaprojektowany z myślą o tym, aby wygląd dokumentu przybliżyć jak najbardziej do prawdziwej książki lub magazynu. Wszystkie publikacje otwieranie za pomocą MartView posiadają odpowiednie animacje i wygląd typu flipbook, dzięki czemu wrażenie z czytania jest o wiele lepsze, niż podczas pracy z klasycznym dokumentem tekstowym.

W MartView mamy możliwość przewracania stron w taki sposób, jaki ma to miejsce w przypadku prawdziwej, papierowej książki. Za pomocą kursora myszy chwytamy stronę, a następnie przeciągamy ją w lewo lub prawo by przewrócić kartkę. Wszystkiemu towarzyszą płynne animacje i odpowiednie efekty wizualne, co sprawia, że czytanie w programie to czysta przyjemność. Aplikacja uruchamia się automatycznie w trybie pełnoekranowym, a odpowiednie paski funkcyjne oraz nawigacyjne wysuwają się dopiero wtedy, gdy przesuniemy kursor w odpowiednią część ekranu (główne menu ze wszystkimi funkcjami wysuwa się z górnej strony).

Aby móc czerpać radość z dobrodziejstw wizualnych programu w przypadku otwierania swoich własnych plików PDF, należy najpierw dokonać specjalnej konwersji, która sprawi, że nasze książki wyświetlą się jako flipbook. W tym celu twórcy zaimplementowali funkcje, która pozwala tworzyć pliki książek MART na podstawie własnych dokumentów PDF. Wystarczy wybrać funkcję “Create e-book”, wskazać plik PDF, a aplikacja sama utworzy kompatybilny plik.

Jeżeli jednak nie posiadamy własnych książek lub magazynów, to warto skorzystać z wbudowanej biblioteki publikacji. Odpowiednie okno można wywołać z górnego menu poprzez wybranie funkcji “Download e-books”. Znajdziemy tu ok. 22 tys. darmowych publikacji różnego rodzaju. Natrafimy zarówno na czasopisma jak i powieści. Większość e-booków jest w języku angielskim, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby ograniczyć wyniki do polskich tytułów - tych znajdziemy tutaj ok. 200.