Send to Kindle Download

Send to Kindle to małe, przydatne narzędzie dla osób, które mają czytnik Kindle, lub korzystają z aplikacji Kindle w smartfonach czy tabletach. Jego jedynym zadaniem jest wysyłanie e-książek z komputera na urządzenie - przez internet.

Po zainstalowaniu, Send to Kindle dostępny jest z poziomu menu kontekstowego. Aby wysłać ebooka, klikamy go prawym przyciskiem myszki, a następnie z menu kontekstowego wybieramy "Send to Kindle" ("Wyślij na Kindle"). Pojawi się okno procesu, w którym możemy wybrać, na które urządzenie chcemy wysłać książkę.

Podczas pierwszego uruchomienia musimy zalogować się do naszego konta Amazon. Następnie z listy zaznaczamy czytniki, aplikacje na urządzenia mobilne, bądź też chmurę Amazon Cloud. Na zaznaczone urządzenia/aplikacje zostanie wysłana książka. Teraz wystarczy już tylko kliknąć OK i poczekać, aż proces wysyłania zostanie zakończony. Rzecz jasna, możliwy jest on tylko wtedy, gdy korzystamy z połączenia internetowego w komputerze. Książka pojawi się w czytniku, lub smartfonie/tablecie w momencie, gdy podłączymy urządzenie do internetu.