Metro Scaler Download

Metro Scaler to niewielka aplikacja, która ma tylko jedno zadanie - zmienić rozmiar kafelków na ekranie startowym Modern UI w Windows 8. O ile Microsoft poniekąd pozwala użytkownikom na dostosowanie liczby rzędów oraz kolumn w Menu Start, o tyle opcje te są dość mocno ograniczone. Niestety, jedynym sposobem na obejście ograniczeń jest użycie właśnie programu Metro Scaler.

Obecne ustawienia skalowania kafelków związane są bezpośrednio z rozdzielczością ekranu. Na ekranie o rozdzielczości Full HD (1920x1080) użytkownik może posiadać maksymalnie sześć rzędów ikon. Dla porównania, jest to tyle samo, ile posiada użytkownik mający monitor o rozdzielczości 1440x900. Metro Scaler pozwala ominąć to ograniczenie i dostosować wygląd ekranu startowego do naszych potrzeb.

Interfejs programu jest bardzo prosty i składa się tylko z dwóch rzeczy: podglądu oraz suwaka z przyciskiem potwierdzającym. Cały proces sprowadza się do wybrania wielkości skalowania i potwierdzenia zmiany przyciskiem Apply. Zmiany zostaną wprowadzone po następnym uruchomieniu komputera.

To przydatne narzędzie dla osób, które nie do końca są zadowolone z obecnego ekranu startowego - dzięki programowi możliwe jest wyświetlenie zdecydowanie większej ilości programów bez potrzeby przesuwania.