GameSave Manager Download

GameSave Manager to bezpłatny program, za pomocą którego zrobimy kopie zapasową wszystkich save’ów zainstalowanych na dysku gier. Z tym narzędziem nie straszne są już żadne awarie dysków czy nieprzewidziane reinstalacje systemu. Aplikacja wykrywa większość gier, a baza programu jest na bieżąco aktualizowana (obecnie ponad 2000 najpopularniejszych tytułów). Zaletą jest to, że baza obsługiwanych gier jest uaktualniania oddzielnie, niż program, zatem aktualizacje są częstsze (nawet do kilku w ciągu tygodnia) i wykonywane automatycznie z poziomu programu. GameSave Manager wspiera również gry zainstalowane poprzez platformę Steam.

Tworzone kopie zapasowe są przechowywane w jednym pliku o rozszerzeniu charakterystycznym dla programu. Wystarczy skorzystać z opcji “Make a backup”, a następnie zaznaczyć wybrane gry. Manager automatycznie zapamięta lokalizację save’ów i utworzy jeden spakowany plik zawierający wszystkie stany gier. Przywracanie save’ów jest równie proste, co ich kopiowanie. Wystarczy skorzystać z funkcji przywracania backupów i wskazać utworzony wcześniej plik. Program automatycznie sprawdzi ścieżki i przywróci save’y w odpowiednie miejsca.

Zaletą programu jest mozliwość tworzenia zaplanowanych zadań. Dzięki temu nie musimy się martwić o ręczne wykonywanie kopii zapasowych. Z powodzeniem można zautomatyzować cały proces i ustawić program w taki sposób, aby np. tworzył kopie każdego dnia o wybranej godzinie.

Warto wspomnieć również o jednej z najciekawszych opcji, czyli wsparcia dla usług przechowywania plików w chmurze. Jeżeli posiadamy konta w takich serwisach, jak DropBox, Google Drive bądź SkyDrive, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby ustawić w programie automatyczne przechowywanie kopii na dyskach wirtualnych. Jedynym wymaganiem jest zainstalowanie pulpitowego klienta wybranej usługi.

Twórcy zadbali również o użytkowników, którzy z chmury nie korzystają, a nadal chcieliby przechowywać swoje kopie stanów gry w innym miejscu, niż lokalny dysk. Jeżeli posiadamy własny serwer FTP, to możemy wpisać dane dostępowe i wybrać folder, do którego będą zapisywane kopie. Program przy robieniu backupu automatycznie połączy się z serwerem FTP i umieści na nim kopie.