Słownik angielsko-polski Download

Słownik angielsko-polski to niewielki słownik o bardzo prostym interfejsie. Pozwala na szybkie odnalezienie tłumaczenia angielskich słówek. Posiada bazę ponad 18 tysięcy haseł, zarówno z języka potocznego jak i z informatycznego. Zaletą programu jest jego szybkość działania - wszystkie słowa wyszukiwane są momentalnie. Program, jak na tak pokaźną bazę wyrazów jest bardzo lekki i nie zajmuje dużej ilości zasobów pamięci podczas działania. Należy jednak pamiętać, że słownik działa jednostronnie - za jego pomocą przetłumaczymy słówka z języka angielskiego na polski, nie ma jednak możliwości tłumaczenia w drugą stronę (z polskiego na angielski).

Interfejs programu jest skrajnie uproszczony - znajdziemy tu w zasadzie tylko niewielki pasek narzędzi z wyszukiwarką oraz dwie kolumny. Pierwsza kolumna wyświetla wyniki wyszukiwania, natomiast druga kolumna pokazuje tłumaczenie wybranego słówka. Słownik pozwala również określić, czy wpisywane słowo kluczowe jest samodzielnym słówkiem, czy też może jest fragmentem dłuższego wyrazu. Zaznaczenie odpowiednich ikonek na pasku narzędzi pozwala zatem zdefiniować, czy wyniki wyszukiwania mają wyświetlać również wyrazy zawierające w sobie dane hasło, ale z innym początkiem lub zakończeniem.

Dla osób, którym nie spodoba się standardowa kolorystyka programu, twórcy oddali możliwość zmiany kolorystyki poszczególnych paneli. Możemy zmienić tło zarówno dla kolumny wyświetlającej hasła, jak również dla kolumny z objaśnieniami. Program okaże się niezastąpiona pomocą dla osób szukających niewielkiego programu, który wspomoże codzienną pracę z językiem angielskim. Docenią go zarówno uczniowie i studenci, jak i osoby czytające teksty w języku angielskim i chcące szybko sprawdzić znaczenie pojedynczego słówka.