WordWeb Download

Narzędzie dla dziennikarzy, redaktorów, blogerów oraz wszystkich innych osób zajmujących się pisaniem. WordWeb pozwala na szybkie sprawdzenie znaczenia danego słowa. Do tego dochodzą synonimy oraz antonimy (terminy oznaczające przeciwieństwo podanego wyrażenia).

Program może pracować w trybie offline. Oznacza to, że większość jego funkcji jest dostępna bez konieczności utrzymywania połączenia z internetem. Praca online pozwala nam na dostęp do dodatkowych opcji oraz informacji. Aplikacja obsługuje słownik angielski w kilku wariantach (brytyjskim, amerykańskim itp.).

WordWeb oferuje przejrzysty interfejs z wyszukiwarką słów oraz kilkoma zakładkami, w których to dostępne są różne informacje. Aplikacja jest zintegrowana z Wikipedią oraz serwisem Wiktionary (tylko w trybie online). Dodatkowo wyświetla użytkownikowi porady dotyczące gramatyki języka angielskiego.

Usługa integruje się z edytorami tekstu w systemie operacyjnym. Wystarczy najechać kursorem na określone słowo i użyć zdefiniowanego wcześniej skrótu klawiszowego. WordWeb automatycznie załaduje się i wyświetli dane na temat wyrażenia. W bazie znajduje się ok. 150 tys. słów i 120 tys. zestawów synonimów.