Komputerowy Słownik Niemiecko-Polski Download

Komputerowy Słownik Niemiecko-Polski to słownik, za pomocą którego przetłumaczymy niemieckie słówka na polskie, jak również wyszukamy niemieckich odpowiedników polskich słów. Program posiada bardzo bogatą bazę wyrazów - aż 48 tysięcy haseł głównych. W programie zamieszczono również dodatkowe bazy zawierające np. nazwy geograficzne, terminy z informatyki, wulgaryzmy oraz skojarzenia.

Aplikacja posiada prosty i czytelny interfejs, który pomimo klasycznego wyglądu wciąż jest przyjemny dla oka. Użytkownik znajdzie tu popularny w słownikach komputerowych rozkład dwukolumnowy, w którym lewa kolumna, wyposażona w wyszukiwarkę, odpowiada za wybór niemieckich słówek, natomiast prawa udziela dodatkowych informacji o wybranym haśle, takich jak polskie tłumaczenie oraz rodzajnik.

Pomimo, że nazwa programu wskazuje na tłumaczenie jednokierunkowe - z niemieckiego na polski - to program oferuje dodatkowo indeks polsko-niemiecki. Polskie słówka można wyszukiwać w formie dokładnej lub jako fragmentu. Możliwe jest również przeszukiwanie konkretnych baz w poszukiwaniu wybranego wyrazu.

Poza funkcjami tłumaczenia, program posiada dodatek gramatyczny “Grammatik”, w którym znajdziemy odmiany rodzajników, zaimków osobowych, jak również informacje o różnych konstrukcjach gramatycznych, takich jak tworzenie strony biernej czasownika bądź stopniowanie przymiotników. Poszczególne informacje można wydrukować bezpośrednio z programu w formie kolorowej tabelki. W słowniku znajdziemy również informacje o tym, jak wymawiać poszczególne głoski i akcentować wyrazy.

Przydatną funkcją, zwłaszcza przy tworzeniu powtórek lub uczeniu się do sprawdzianów ze słówek, jest funkcja tworzenia i drukowania leksykonu haseł. Dzięki temu możemy zbudować w szybki i łatwy sposób bazę konkretnych wyrazów wraz z tłumaczeniem, a następnie wydrukować i użyć do nauki.

Wszystkie te rozwiązania sprawiają, że Komputerowy Słownik Niemiecko-Polski okaże się przydatnym narzędziem do codziennej pracy z językiem niemieckim, tłumaczenia artykułów, jak również do nauki języka.