English Translator Download

English Translator 3 jest komputerowym tłumaczem umożliwiającym szybki przekład tekstu z języka angielskiego na język polski i odwrotnie. Ogromną zaletą programu jest wbudowany słownik dwujęzykowy, który zawiera ponad 3 miliony form fleksyjnych, 140 tysięcy fraz oraz 660 tysięcy wyrazów. Tak duża baza sprawia, że użytkownik znajdzie znaczenie każdego słowa występującego w tekście.

Interfejs programu podzielony jest na dwa duże pola przeznaczone na tekst źródłowy oraz tekst wynikowy. Dodatkowo użytkownik może włączyć panel boczny ze słownikiem, który na bieżąco będzie pokazywał tłumaczenie zaznaczonych przez nas słów. Tekst źródłowy możemy przetłumaczyć w całości lub też zaznaczyć interesującą go treść i przełożyć tylko wybrany fragment.

Aplikacja wyposażona jest w szereg ustawień, których odpowiednie dopasowanie pomoże nam w dokładniejszym tłumaczeniu tekstu. Użytkownik może wykluczyć słowa pisane wielkimi literami (np. nazwy firm lub marek) oraz ustawić domyślny przekład zaimka „YOU” w taki sposób, aby pasował do tłumaczonego tekstu. Dodatkowym atutem jest menu kontekstów, w którym możemy ustawić charakter tekstu – do wyboru mamy prawie 30 rodzajów tekstów, począwszy od artystycznych i filozoficznych przez handlowe, informatyczne, techniczne aż po wulgarne bądź żartobliwe. Ustawienie odpowiedniego kontekstu tłumaczenia pozwoli programowi na lepsze dopasowanie słów i trafniejszy wybór spośród wyrazów bliskoznacznych.

Jeżeli nasz tekst posiada specjalistyczne wyrazy, które nie posiadają odpowiedników w języku polskim, bądź nie chcemy, aby były tłumaczone, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z listy wyrazów nietłumaczonych i dodać odpowiednie słowa do grupy słów ignorowanych. English Translator 3 posiada również wbudowany syntezator mowy, który czyta zaznaczone przez użytkownika fragmenty tekstu.

Program okaże się przydatny zarówno dla osób, które chcą szybko przetłumaczyć angielski tekst, jak również dla tych, którzy chcą poćwiczyć czytanie po angielsku i wspomóc się dynamicznym słownikiem, w którym możemy szybko sprawdzić nieznane nam słówka poprzez zaznaczenie ich myszką.