VMware Player Download

VMware Player to darmowy program do niekomercyjnego użytku firmy VMware, za pomocą którego utworzymy i odpalimy wirtualne maszyny z zainstalowanymi systemami operacyjnymi. Program umożliwia uruchomienie kilkuset różnych środowisk systemowych. Wspierane są praktycznie wszystkie wersje Windowsa oraz Linuksa. Dzięki temu użytkownik może przetestować systemy operacyjne (np. różne dystrybucje Linuksa) przed zainstalowaniem ich na komputerze w klasyczny sposób. Pozwala to zaoszczędzić czas oraz zmniejszyć ryzyko, że coś zrobimy źle.

Środowiska uruchomione w trybie wirtualnym za pomocą VMware Player charakteryzują się dużą wydajnością i płynnością działania. Maszyny mogą korzystać z zasobów komputera “hosta” poprzez np. współdzielenie folderów, udostępnianie połączenia internetowego bądź korzystanie z urządzeń podpiętych pod port USB.

VMware Player jest również dobrym rozwiązaniem do tworzenia poradników oraz nagrywania screencastów bez potrzeby instalowania danego systemu operacyjnego na dysk. Zaletą programu jest również wirtualny market, z którego można pobierać gotowe rozwiązania wirtualnych maszyn z najpopularniejszymi systemami i dystrybucjami Linuksa. Wystarczy taki obraz pobrać i utworzyć na jego podstawie maszynę w programie.

Z uruchomionych wirtualnie systemów możemy korzystać w taki sam sposób, jak z systemu głównego. Domyślnie wirtualne maszyny uruchamiają się w trybie okienkowym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby przełączyć się w tryb pełnoekranowy. Odpowiednia kombinacja klawiszy pozwala na uzyskanie dostępu do głównego systemu.