VMware Workstation Download

VMware Workstation to rozbudowany pakiet oprogramowania do wirtualizacji systemów operacyjnych. Komputer, na którym zainstalowano program jest rozpoznawany jako host, czyli jednostka nadrzędna. Z jej poziomu możliwe jest tworzenie wirtualnych platform z różnymi systemami operacyjnymi. VMware Workstation wspiera wszystkie popularne na rynku systemy Windows, Solaris, GNU/Linux, NetWare oraz wiele, wiele innych.

Program działa podobnie jak emulator, poprzez utworzenie na komputerze wirtualnego sprzętu, który z kolei jest uruchamiany wewnątrz hosta. Możliwe jest również przyłączenie go do istniejącej sieci i zdalne łączenie się z wirtualnymi maszynami. Zaletą programu jest możliwość obsługi wszystkich maszyn bez względu na to, gdzie są uruchomione. Interfejs webowy pozwala udostępnić i uzyskać dostęp do wszystkich zainstalowanych wirtualnych platform z poziomu PC, laptopa, tabletu, smartfonu lub przeglądarki.

Nowa wersja programu została również wyposażona w funkcję budowania własnej chmury. Rozwiązania związane z wirtualizacją systemów umożliwiają uruchamianie na jednym komputerze aplikacji napisanych na systemy Linux, Windows oraz inne bez potrzeby ponownego uruchamiania komputera. Takie rozwiązanie pozwala też na testowanie aplikacji w odizolowanym środowisku, co zwiększa poziom bezpieczeństwa.

VMware Workstation jako pierwszy program do wirtualizacji oferuje wsparcie dla grafiki 3D w wirtualnych środowiskach, włącznie z obsługą efektów pulpitu, takich jak Windows Aero. Pozwala to na uruchamianie zaawansowanych aplikacji 3D ze wsparciem DirectX 9.0c Shader Model 3 oraz OpenGL 2.1 na maszynach z zainstalowanym systemem Windows lub Linux.

Warto również wspomnieć, że najnowsza wersja programu posiada wsparcie dla najnowszego systemu Microsoftu - Windows 8.