Anvil Studio Download

Anvil Studio to darmowe narzędzie dla osób tworzących muzykę i zapis nutowy. Program idealnie sprawdza się do komponowania zapisu nutowego, który następnie będzie odtwarzany za pomocą technologii MIDI. Narzędzie obsługuje również sample i próbki dźwiękowe.

Program pozwala na zapisywanie, nagrywanie i odtwarzanie muzyki w formacie MIDI z dodatkowymi komponentami audio (WAV). Oprócz tego możemy eksportować gotową muzykę do popularnych formatów dźwiękowych, czy zapisywać i drukować stworzoną przez siebie partyturę. Ten ostatni moduł jest jednak płatny. Anvil Studio posiada dwa podstawowe widoki kompozycji muzyki - partyturę oraz widok klawiatury fortepianu. W obu przypadkach możemy tworzyć i edytować muzykę. Ponadto do zapisu MIDI można dodawać, importować i nagrywać sample audio - np. instrumenty perkusyjne czy dźwięki. Do muzyki można również dodawać teksty piosenek.

Kolejne funkcje tego narzędzia do tworzenia muzyki to chociażby personalizacja interfejsu, zmiana tempa odtwarzania i nagrywania dźwięków, nakładanie filtrów i efektów. Muzyka może być nagrywana zarówno w standardzie mono jak i stereo - w zależności od preferencji. Oprócz obsługi WAV dostępny jest również import i export WMA. Anvil Studio oferuje ponadto standardowe rozwiązania jak dzielenie i łączenie ścieżek, eksport i import muzyki, equalizer, zmiana głośności, wyciszenie, echo itp.

Wszystkie funkcje dostępne są w podstawowym pakiecie. Jednak jeżeli chcemy nieco rozbudować możliwości tego narzedzia do edycji dźwięków, należy albo wykupić konkretne pakiety, albo też zbiorczą aktualizację rozszerzającą możliwości Anvil Studio. W ostatnim przypadku przyjdzie nam zapłacić około 100 dolarów.