Kies Download

Kies to darmowe narzędzie wydane przez firmę Samsung z myślą o swoich klientach. Program umożliwia podłączenie telefonu lub smartfonu firmy Samsung do komputera i zsynchronizowanie wszystkich danych przechowywanych na urządzeniu.

Kies umożliwia przeglądanie listy kontaktów oraz wiadomości, tworzenie i edytowanie playlist muzycznych, jak również przesyłanie plików pomiędzy komputerem a smartfonem. Podobnie działanie mają funkcję zdjęć oraz filmów - wszystkie te dane możemy synchronizować z komputerem.

Zaletą programu jest również możliwość aktualizowania systemu operacyjnego działającego w telefonie. Aplikacja automatycznie sprawdzi dostepność nowego oprogramowania i umożliwi użytkownikowi wykonanie bezpiecznej aktualizacji sprzętu do najnowszej wersji.

Nie zabrakło również funkcji wykonywania kopii zapasowej całej zawartości telefonu. Dzięki kopii można bezpiecznie przechowywać dane w urządzeniu bez zmartwienia o to, że je w jakieś sposób utracimy. Tworzenie kopii jest bardzo proste, a użytkownik jest prowadzony przez cały proces przez przyjazny kreator. Wystarczy wybrać interesujące nas elementy, które chcemy skopiować (np. kontakty, zdjęcia, filmy, muzyka, wiadomości, aplikacje) i potwierdzić.

Telefon można podłączyć zarówno za pomocą kabla USB, jak również za pośrednictwem sieci bezprzewodowej. Pozwala to w wygodny sposób synchronizować dane. Aby jednak zaktualizować oprogramowanie układowe, telefon musi zostać podłączony kablem USB, a bateria powinna być naładowana do pełna.

Program posiada również sklep z aplikacami - Samsung Apps - z którego można pobierać aplikacje bezpośrednio na nasz telefon. Poza pobieraniem aplikacji, Kies umożliwia również subskrybowanie podcastów, czyli nagranych audycji na różne tematy (zarówno muzyka jak i materiały publicystyczne).