Sony PC Companion Download

Sony PC Companion to darmowy pakiet narzędziowy od firmy Sony, za pomocą którego możemy w całości zarządzać naszym smartfonem oraz danymi, które są umieszczone w jego pamięci. Program składa się z różnych modułów narzędziowych, które pozwalają wykonywać różne operacje na podłączonym do komputera smartfonie czy tablecie.

Przede wszystkim użytkownik ma możliwość zarządzania swoimi kontaktami i wiadomościami. Możemy przeczytać wszystkie SMS wysłane oraz odebrane w telefonie, a także przeglądać książkę adresową, dodawać nowe kontakty, a także usuwać istniejące. Możemy też zrobić kopię zapasową tych danych. Program pozwala także zarządzać multimediami w telefonie - szybko możemy zobaczyć listę filmów czy piosenek, które znajdują się w pamięci smartfona. Na uwagę zasługuje funkcja Xperia Transfer, która przyda się osobom zmieniającym często telefony - dzięki tej funkcji możemy szybko przenieść wszystkie swoje dane z jednego smartfona na drugiego.

Program posiada także funkcje do synchronizacji danych, dzięki czemu po podłączeniu telefonu czy tabletu do komputera, dane pokroju multimediów, kontaktów czy wiadomości zostaną automatycznie zsynchronizowane z kontaktami i SMS'ami w komputerze. Oprócz tego oprogramowanie umożliwia aktualizację Androida w smartfonach Xperia, jak również daje możliwość tradycyjnego przeglądania plików umieszczonych w pamięci telefonu - możemy je dowolnie kopiować, przenosić lub wklejać do innych folderów. Sony PC Companion instaluje także sterowniki USB potrzebne do połączenia telefonu do komputera kablem USB.