Samsung Galaxy S23 to flagowy model koreańskiego producenta, który wzbudza zainteresowanie między innymi ze względu na nowy procesor. Jest nim Snapgdragon 8 Gen 2, który został opracowany przez firmę Qualcomm. Jak przekłada się to na wydajność smartfona? Co jeszcze przemawia za zakupem Samsunga Galaxy S23? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Procesor Snapgdragon 8 Gen 2 - wysoka wydajność Samsunga Galaxy S23

Jak wspomniano we wstępie jedną z kluczowych zmian w nowym modelu Samsunga, czyli Galaxy S23 jest nowy 8-rdzeniowy procesor Snapgdragon 8 Gen 2, który został opracowany przez firmę Qualcomm. Jest to zdecydowanie najmocniejszy chipset w historii tej serii smartfonów, który zapewnia taktowanie na poziomie aż 3,6 GHz. W efekcie łączy ze sobą najwyższą wydajność oraz energooszczędność, co gwarantuje nietypowy układ rdzeni, który wygląda następująco:

  • 1x Cortex X3 3,6 GHz,
  • 2x Cortex A715 2,8 GHz,
  • 2x Cortex A710 2,28 GHz,
  • 3x Cortex A510 2,0 GHz.

Wykorzystanie procesora Snapgdragon 8 Gen 2 oznacza rezygnacje z dotychczas stosowanego w tej serii smartfonów chipsetu Exynos, który jest wspierany przez Samsunga. Procesor ten nie cieszył się jednak dobrymi opiniami użytkowników, w związku z czym przejście na Snapgdragon 8 Gen 2 stanowi wyjście na przeciw oczekiwaniom klientów żądających możliwie najwyższej wydajności. Snapdragon doskonale bowiem współpracuje z pamięcią operacyjną LPDDR5 (8 lub 12 GB w zależności od modelu i wariantu Galaxy S23), co pozwala zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Dlaczego warto kupić Samsunga Galaxy S23?

Za zakupem Samsunga Galaxy S23 przemawia nie tylko wysoka wydajność, którą gwarantuje procesor Snapgdragon 8 Gen 2, ale również wiele innych kwestii. Wymienić wśród nich należy chociażby:

  • doskonały aparat, co jest cechą charakterystyczną koreańskiego producenta;
  • zwiększoną pojemność baterii w porównaniu z poprzednimi modelami tej serii;
  • doskonały ekran AMOLED, który zapewnia nie tylko wysoką rozdzielczość, ale również czytelność nawet w słoneczny dzień;
  • nowe oprogramowanie oraz zapowiedź długiego wsparcia - cztery duże aktualizacje Androida oraz 5 lat aktualizacji, które mają na celu poprawę zabezpieczeń.

Samsung Galaxy S23 - wersje i ceny

Samsung Galaxy S23 to flagowy model koreańskiego producenta, który tak samo jak poprzednik oferowanych jest w trzech wersjach, a mianowicie Standard, Plus oraz Ultra. Najtańszy Galaxy S23, czyli model w wersji standardowej posiadający 8 GB RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej kosztuje obecnie 4599 złotych. Najdroższy, czyli Samsung Galaxy S23 Ultra z 12 GB RAM oraz 1 TB pamięci wewnętrznej kosztuje natomiast 8699 złotych. W sprzedaży dostępne są również modele pośrednie, a wszystkie wersje można zobaczyć pod linkiem: https://www.komputronik.pl/search-filter/1596/seria-samsung-galaxy-s23.

Podsumowując należy stwierdzić, że wyposażenie Samsunga Galaxy S23 w procesor Snapgdragon 8 Gen 2 to rozwiązanie, które zapewnia nie tylko najwyższą wydajność sprzętu, ale pozwala także zdecydowanie wyprzedzić konkurencję. W efekcie kupując ten smartfon można mieć pewność, że będzie spełniał swoją rolę przez kilka najbliższych lat.