Any Weblock Download

Any Weblock to niewielkie narzędzie, które pozwoli nam zablokować w komputerze dostęp do wybranych stron internetowych. Przy próbie wejścia na zablokowaną stronę, użytkownik otrzyma w przeglądarce komunikat o niedostępności serwisu, podobny do tego, który widzimy, gdy strona ma problemy i nie działa.

Interfejs programu jest łatwy w użyciu i intuicyjny - po uruchomieniu aplikacji dostaniemy do dyspozycji prostą listę, na którą możemy dodawać strony do zablokowania. Aby dodać nową stronę do listy należy kliknąć w przycisk “Add” i podać adres strony. Co ciekawe, użytkownik może zablokować całą stronę po domenie lub ograniczyć dostęp do poszczególnych sekcji danego serwisu poprzez blokowanie tylko określonych subdomen. Wszystkie pozycje na liście możemy w dowolnym momencie edytować lub usuwać. Zmiany wprowadzane w programie potwierdzamy przyciskiem “Save changes”. Może być także wymagane ponowne uruchomienie przeglądarki, aby blokady weszły w życie.

Any Weblock posiada także funkcję blokowania dostępu do programu hasłem. Pozwala to zabezpieczyć nasze blokady np. przed dziećmi, które chciałyby znieść ograniczenia korzystania z Internetu. Hasło możemy ustawić podczas pierwszego uruchomienia aplikacji lub klikając na przycisk “Password” znajdujący się w pasku narzędzi. Dodatkowo możemy zrobić kopię naszej listy zablokowanych stron wraz z ustawieniami za pomocą funkcji “Export”. Wyeksportowane listy możemy ponownie przywrócić przy użyciu opcji importowania.