Sitoo Web Download

Sitoo Web to nowoczesne narzędzie, za pomocą którego stworzymy rozbudowaną stronę internetową bez znajomości języków programowania, takich jak HTML, CSS, JavaScript, PHP bądź innych związanych z aplikacjami internetowymi. Program posiada prosty w obsłudze edytor, dzięki któremu na bieżąco możemy zmieniać treści na stronie oraz wstawiać własne zdjęcia i obrazki. Dodatkowo program został wyposażony we wbudowanego klienta FTP, co pozwala na publikację stron bezpośrednio z poziomu Sitoo Web.

Pracę z programem użytkownik rozpoczyna od utworzenia nowego projektu. Tworzenie strony możemy budować absolutnie od podstaw lub skorzystać z jednego z wielu dostępnych w programie szablonów, które mogą stanowić idealną podstawę pod własny pomysł. Interfejs programu jest wykonany estetycznie oraz przedstawia wszystkie funkcje w czytelny i jasny sposób. Twórcy programu zadbali o to, aby obsługa Sitoo Web nie sprawiała nikomu problemów i nawet początkujący użytkownicy mogli stworzyć własną stronę.

Edycja i wprowadzanie informacji do projektu odbywa się w taki sam sposób, w jaki wygląda np. praca z programem biurowym typu Word. Za pomocą paska narzędzi możemy zdefiniować krój czcionki oraz stylistkę i kolory jak również wstawiać zdjęcia, tworzyć gotowe menu, dodawać tabele, umieszczać odnośniki do innych stron oraz wiele innych. Sitoo Web pozwala także na dodawanie galerii oraz wszystkich dodatków z nią związanych, takich jak slidery czy paski z miniaturami.

W programie możemy także dodawać odpowiednie elementy pozwalające na integrację strony z popularnymi portalami społecznościowymi. Odwiedzający będą mogli dzięki temu udostępniać informacje bezpośrednio ze strony na swoje profile Facebook bądź Twitter. Sitoo Web pozwala także na łatwe umieszczenie mapki Google, na której jest zaznaczona np. siedziba firmy.

Warto także wspomnieć o optymalizacji SEO, czyli przystosowania strony w taki sposób, aby była poprawnie rozpoznawana i indeksowana przez wyszukiwarki internetowe. Dla każdej podstrony możemy ustawić odpowiednie tytuły oraz formaty nazw, jak również dostosować nazwy plików, nagłówki, słowa kluczowe etc. Aplikacja wspomaga także zaimplementowanie na stronie Google Analytics, czyli statystyk od firmy Google. Na stronę możemy także dodawać formularze (Forms), odizolowane strefy dostępne po podaniu hasła (Private Zone), licznik (Counter) oraz księgę gości (Guestbook).

Uwaga! Podczas pierwszego uruchomienia należy podać swój adres e-mail, na który zostanie automatycznie wysłany kod do wersji trial. Otrzymany klucz należy wpisać w oknie aktywacji programu.