HTML-Kit Download

HTML-Kit to bezpłatny program do tworzenia stron internetowych. Edytor pozwala tworzyć i modyfikować pliki HTML, XHTML oraz XML, a wbudowany walidator sprawdza na bieżąco składnie i wyświetla ewentualne pomyłki. Cechą charakterystyczną programu jest duża ilość wtyczek, pozwalająca na dopasowanie programu do potrzeb nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

Interfejs programu wyróżnia się dużym polem przeznaczonym na edycję plików. Użytkownik może nawigować pomiędzy otwartymi dokumentami za pomocą zakładek umieszczonych w dolnej części programu. Klasyczny pasek boczny umożliwia przeglądanie folderów i otwieranie poszczególnych plików zgodnych z HTML-Kit.

W edytorze HTML znajdziemy wiele funkcji charakterystycznych dla tego typu programów – kolorowanie składni, wstawianie gotowych fragmentów kodu (tzw. snippetów) jak również pomocny początkującym użytkownikom pasek narzędzi, dzięki któremu możemy szybko sformatować tekst jak w Wordzie. Na uwagę zasługuje spora ilość skrótów klawiszowych, za pomocą których możemy szybko zamykać lub otwierać tagi bądź wstawiać znaki zakończenia linii.

HTML-Kit współpracuje również z innymi plikami – z powodzeniem może być użyty przez programistów używających języków JavaScript, PHP, CSS, C++ oraz wielu innych. Producent chwali swoją aplikację wsparciem dla mnóstwa wtyczek – zgodnie z założeniami jest ich ponad 450 i mogą zostać pobrane z oficjalnej strony. Dzięki nim użytkownik może wzbogacić program o brakujące funkcje, co pozwala na dostosowanie aplikacji do własnych potrzeb.

Wbudowany klient FTP pozwoli na przesyłanie utworzonych plików bezpośrednio na serwer FTP, co skraca czas pracy przy stronie oraz ogranicza ilość używanego oprogramowania.