Moja Łazienka Download

Moja Łazienka to program, za pomocą którego zaprojektujemy wnętrze wymarzonej łazienki. Program przygotowany został przez firmę Koło, która zajmuje się produkcją ceramiki łazienkowej, bardzo popularnej w naszym kraju. Obsługa programu jest prosta, a interfejs intuicyjny.

Projektowanie możemy zacząć od stworzenia własnego pomysłu od podstaw lub edytować gotowe projekty. Jeżeli zdecydujemy się na własny projekt, to w pierwszej kolejności należy zdefiniować wymiary pomieszczenia oraz układ ścian. Do dyspozycji mamy bogatą gamę podłóg oraz kafelków. Po utworzeniu fundamentów projektu, należy dodać drzwi oraz ewentualne okna. Gdy wszystko już mamy, pozostaje to, co najprzyjemniejsze, czyli umieszczanie poszczególnych elementów łazienki takich jak wanny, prysznice, umywalki, lustra czy też szafki.

Użytkownik ma do dyspozycji bazę produktów z oferty firmy Koło, Lehnen oraz PANDA. Wszystkie produkty posegregowane są z uwzględnieniem rodzaju przedmiotu, marki oraz danej linii produktu. Jeżeli nie chcemy budować łazienki absolutnie od podstaw, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z gotowych pomysłów, a następnie je odpowiednio przerobić. W bazie znajduje się kilkadziesiąt publicznych projektów, odpowiednio opisanych wraz z podanym metrażem łazienki.

Po ustawieniu wszystkiego według własnego gustu, możemy obejrzeć nasz projekt korzystając z różnych widoków. Do wyboru mamy widoki statyczne z poszczególnej strony (z góry, z lewej, z prawej, z przodu, z tyłu) jak również wolny od blokady widok “dowolny”. W widoku dowolnym możemy za pomocą myszki obracać kamerę, zupełnie tak, jakby się znajdowali we wnętrzu pomieszczenia. Wszystkie elementy są trójwymiarowe, zatem wrażenie z przeglądania łazienki jest realistyczne.

Do dyspozycji jest też tryb rotacji, w którym kamera obraca się dookoła łazienki z widoku lotu ptaka. Pozwala to szybko obejrzeć projekt ze wszystkich stron. Użytkownik może również skorzystać z widoku CAD, który wyświetli dokładnie rozrysowany plan łazienki.

Warto również wspomnieć o funkcji tworzenia zestawienia informacji o projekcie. Dzięki niej utworzone zostanie dokładne zestawienie, na którym znajdziemy uproszczony plan łazienki wraz z wymiarami wszystkich ścian i podsumowaniem metrażu. Nie zabraknie również wyszczególnionej listy wykorzystanych produktów, zawierającej nazwy, kolory, kody oraz ceny użytych elementów.

Moja Łazienka dzięki swojej prostej obsłudze oraz bogactwie elementów okaże się bardzo przydatnym narzędziem podczas projektowania własnego wnętrza - bez względu na to, czy finalnie mamy zamiar skorzystać z oferty firmy Koło, czy też zakupić poszczególne elementy u innych producentów.