Sweet Home 3D Download

Sweet Home 3D to darmowe narzędzie, za pomocą którego zaprojektujemy wymarzony dom. W przeciwieństwie do innych aplikacji do projektowania wnętrz, takich jak KitchenDraw czy Moja Łazienka, Sweet Home 3D umożliwia zaprojektowanie wielu pomieszczeń jednocześnie, co daje możliwość utworzenia projektu całego domu (również wielopiętrowego).

Użytkownik może dowolnie nanosić ściany i definiować wymiary poszczególnych obiektów. Program wspiera nawet projekty mieszkań o zaokrąglonych ścianach, dzięki czemu możemy wdrażać w życie nietypowe pomysły. Poza fundamentalnymi elementami, takimi jak ściany, okna, drzwi, schody czy podłogi, program wyposażony jest również w pokaźną bazę mebli. Wszystkie elementy są odpowiednio posegregowane zgodnie z przeznaczeniem obiektu dla danego typu pomieszczenia (łazienka, pokój dzienny, sypialnia itp.).

Interfejs programu podzielony jest na cztery główne panele, których rozmiar można dowolnie zmieniać. W górnym lewym rogu znajdziemy katalog obiektów, czyli wszystkich mebli i dodatków, które można wstawić do projektu. Tuż poniżej znajduje się panel wyświetlający listę użytych w projekcie obiektów wraz z ich rozmiarem oraz możliwością szybkiej zmiany widoczności.

Z kolei prawa strona programu odnosi się bezpośrednio do projektu wizualnego. Górna część przedstawia plan mieszkania widoczny od góry. Za pomocą myszki możemy wyrysowywać ściany oraz układać meble. Natomiast pod spodem znajdziemy ostatni panel, który wyświetla widok naszego projektu w pełnym 3D. Kamerę możemy dowolnie przesuwać i obracać, co pozwala na spacerowanie po naszym wirtualnym mieszkaniu.

Osoby, które chcą skorzystać z programu w celu umeblowania lub zmodyfikowania istniejącego lokalu, mogą z powodzeniem zeskanować i zaimportować do programu plan mieszkania. Pomoże to w szybszym zbudowaniu ścian i całego rozkładu na podstawie rzeczywistych dokumentów.

Jeżeli wbudowana baza modeli mebli oraz tekstur ścian i podłóg nie jest wystarczająca, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozszerzyć zawartość obiektów o nowe modele 3D, które są dostępne do ściągniecia za darmo ze strony producenta. Znajdziemy tam ok. 600 trójwymiarowych modeli, które są kompatybilne z programem, jak również odnośniki do pozostałych stron oferujących dodatkowe wyposażenie wnętrz w odpowiednich formatach.

Warto wspomnieć o możliwości nagrywania filmów oraz wykonywania zdjęć naszego projektu. Takie opcje są dostępne bezpośrednio w programie, co więcej, podczas robienia zdjęć możemy ustawić lepszą jakość obrazu. O ile dynamiczny podgląd projektu oferuje przeciętną jakość w celu zachowania płynności kamery 3D, o tyle funkcje nagrywania bądź robienia zdjęć umożliwiają stworzenie materiału w fotorealistycznej jakości z uwzględnieniem kierunku oświetlenia, cieni oraz wygładzania elementów. Materiały w ten sposób utworzone niczym nie ustępują profesjonalnym prezentacjom przygotowanym przez wielkie firmy zajmujące się projektowaniem wnętrz.