Ashampoo 3D CAD Professional 4 Download

Ashampoo 3D CAD Professional 4 to zaawansowane narzędzie służące do projektowania w języku CAD oparte na najnowszych technologiach m.in. NET, C# etc.

Program Ashampoo 3D CAD Professional 4 przeznaczony jest przede wszystkim dla profesjonalistów, którzy zajmują się architekturą, projektowaniem wnętrz, budowaniem etc. Program wyposażono między innymi w funkcję importu 2D-DXF/DWG, jak również funkcję eksportu 2D DXF. Producent twierdzi, że nawet wymiana planów pięter z innymi współpracownikami lub klientami nie stanowi problemu bez względu na używany system operacyjny.

Możemy na przykład wysłać klientom lub inwestorom projekt budynku, a oni mogą go przejrzeć na dowolnym komputerze. Oprócz tego Ashampoo 3D CAD Professional 4 posiada możliwość uruchamiania obiektów 3ds, 3D DXF i VRML 1 w trakcie planowania. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na możliwość tworzenia wielowarstwowych ścian, podłóg, sufitów etc. przy użyciu różnych materiałów, takich jak gips, beton, izolacja itp. Właściwości każdego materiału mogą być określone z dokładnością, co do milimetra.

W najnowszej wersji programu Ashampoo 3D CAD Professional 4 znajdziemy między innymi funkcję wprowadzania danych do projektu (autor, zlecający, lokalizacja, data etc.) oraz możliwość wybrania jednostek miar oraz wymiarów. Oprócz tego możemy edytować liczbę pięter oraz określić kształt dachu z predefiniowanych ustawień lub stworzyć go od podstaw. Ponadto dodano do bazy możliwość tworzenia danych z pofalowanych arkuszy o różnych profilach.

Wzbogacono także symbole 2D poszerzając bazę danych szablonów o nowe pojazdy, elementy zewnętrzne, akcesoria itp. Dopracowano wsparcie dla kątowego wymiarowania w 2D, dodano możliwość pomiarów kąta, symulacji cienia czy wsparcie strefy i obliczeń objętości. Program oferowany jest w wersji testowej, która pozwala na 40 dni darmowego korzystania z aplikacji.