KitchenDraw Download

KitchenDraw pozwala na utworzenie projektu kuchni, łazienki oraz (po dołączeniu odpowiednich zestawów wtyczek) innych pomieszczeń wraz z kosztorysem oraz dodatkową dokumentacją techniczną, taką jak plany czy rzuty. Aplikacja z powodzeniem wykorzystywana jest przez studia zajmujące się projektowaniem mebli jak również przez producentów oferujących dopasowanie zakupionej kuchni “na wymiar”.

Zaletą programu jest możliwość przełączania widoku pomiędzy wizualizacjami 3D a rzutami pionowymi. Widoki mogą być wyświetlane w realistyczny sposób lub tylko za pomocą linii. Opcja wykonywania kosztorysu pozwoli przeliczyć wykorzystane materiały, tworząc odpowiedni dokument zawierający wszystkie użyte elementy wraz z cenami i ilością. Wszystkie wygenerowane dokumenty mogą być spersonalizowane i dopasowane do profilu firmy np. za pomocą dodawania logo firmy lub poprzez tworzenie własnych dokumentów.

Program pozwala na projektowanie pojedynczych pomieszczeń lub nawet całych budynków, posiada funkcje wspomagania ustawiania ścian oraz umożliwia wykorzystywanie na nich własnych tekstur zapisanych w pliku JPG lub BMP. Wszystkie elementy można przesuwać i obracać za pomocą wpisywania poszczególnych wartości lub po prostu za pomocą myszki. Dodatkowo, program posiada funkcję importowania i eksportowania plików i obiektów 3D. KitchenDraw współpracuje z takimi formatami, jak BMP, JPG, WMF, DXF, DXF 3D.

Aplikacja posiada wiele zaawansowanych funkcji, z którymi początkujący użytkownicy mogą mieć w pierwszych chwilach trudności. Ma to jednak uzasadnienie w tym, że program znacznie przewyższa swoim zasięgiem i funkcjonalnością inne produkty z tej samej półki, a co za tym idzie wyposażony jest w szereg funkcji dobrze znanym głównie projektantom i osobom zawodowo zajmującym się aranżacją wnętrz.