Ultrasurf Download

Ultrasurf to niewielki program, za pomocą którego ukryjemy nasze IP, zachowamy anonimowość w Internecie oraz uzyskamy dostęp do usług pierwotnie zablokowanych dla naszego regionu. W tej ostatniej roli spisuje się świetnie, dając dostęp do takich serwisów, jak na przykład amerykańskie radio Pandora. Ultrasurf początkowo został stworzony dla użytkowników zamieszkujących tereny Chin - internet jest tam mocno ocenzurowany i kontrolowany. Twórcy odnieśli duży sukces pomagając chińczykom w uzyskaniu wolności w sieci.

Program działa na zasadzie podłączania się do serwerów proxy udostępnianych przez twórców aplikacji. Główne okno Ultrasurf prezentuje trzy serwery i wyświetla ich prędkość oraz dostępność. Użytkownik może wybrać, który z tych serwerów ma być preferowany, czyli domyślny po włączeniu programu.

Program jest bardzo prosty w obsłudze, działa właściwie od razu po włączeniu, ale dodatkowa konfiguracja pozwala dostosować kilka przydatnych funkcji, jak na przykład wpływ na przeglądarkę Internet Explorer, usuwanie historii i ciasteczek po zakończeniu przeglądania stron czy też ustawienie dodatkowych serwerów proxy.

Warto również wspomnieć, że program nie wymaga uprzedniej instalacji, możemy zatem przekopiować go na urządzenie przenośne (np. pendrive) i mieć zawsze przy sobie. Jest to niezwykle przydatne, gdy chcemy zachować bezpieczeństwo i anonimowość podczas korzystania z publicznych sieci czy hotspotów.