SpyDetectFree Download

SpyDetectFree to darmowy program, który służy do sprawdzania komputera pod kątem zainstalowanych programów szpiegujących. Z łatwością wykrywa wszelkiego rodzaju szkodniki, które monitorują komputer i klawiaturę, wykradają nasze dane, śledzą nasze poczynania, a następnie przesyłąją te dane do osób trzecich. Z powodzeniem wykrywa wirusy typu spyware, czyli np. keyloggery, które rejestrują klawisze wciskane na klawiaturze, by wykraść hasło użytkownika i przesłać je do innych osób. Umożliwia także wykrycie programów do monitorowania tego, co robimy na komputerze (np. jakie programy otwieramy, na jakie strony wchodzimy itp.).

Jak wykryć keyloggera i programy szpiegujące

Działanie programu jest bardzo proste. Nie wymaga on nawet instalacji, możemy go uruchomić bezpośrednio z pliku ".exe", który pobraliśmy. Po włączeniu SpyDetectFree zauważymy główny przycisk "Check now" (Sprawdź teraz), którym rozpoczynamy proces skanowania i badania komputera pod kątem oprogramowania szpiegującego. Po ukończeniu skanowania wyświetlą się dwa wyniki.

Po lewej znajdziemy wynik odpowiedzialny za to, czy jesteśmy szpiegowani pod kątem keyloggerów. Jeśli w systemie znalezione zostanie oprogramowanie, które ma możliwość zapisywania informacji o tym, jakie przyciski na klawiaturze wciskaliśmy, to wyskoczy czerwony komunikat z napisem "Probably yes". Z kolei po prawej stronie znajdziemy wynik związany z samym monitorowaniem komputera - te zagrożenia są mniej poważne i uniemożliwiają wykradzenie konkretnych danych, które mogą nas narazić na straty finansowe, jednak wciąż pozwalają sprawdzić, jakie programy mamy otwarte w komputerze czy też jakie strony aktualnie odwiedzamy. Jeśli w tym miejscu wyświetla się komunikat "Porbably yes", to takie programy prawdodpodobnie są w komputerze zainstalowane.

Jeśli jednak aplikacja wyświetla dwa zielone komunikaty po obu stronach, to najpewniej nasz komputer jest bezpieczny i nie ma w nim zainstalowanego żadnego oprogramowania, które śledzi nasze działanie badź wykrada hasła z komputera.