BootVis Download

Bardzo często, po jakimś czasie użytkowania zainstalowanego systemu, nasz komputer zaczyna się coraz wolniej uruchamiać. A jeżeli jeszcze instalujemy często różne oprogramowanie i testujemy różne aplikacje, to sytuacja dodatkowo się pogarsza. Co tu dużo mówić, nie trzeba się specjalnie starać, aby zaśmiecić komputer. A dla osób, które nie są ekspertami, oczyszczenie systemu z niepotrzebnych programów włączających się podczas startu, usunięcie tymczasowych plików czy inne operacje mogą być naprawdę męczące. Zwłaszcza na starszych komputerach z zainstalowanym systemem Windows XP.

Dla takich osób firma Microsoft udostępniła narzędzie o nazwie BootVis. Program działa tylko i wyłącznie na systemach Windows XP, a jego celem jest oczyszczenie systemu z niepotrzebnych rzeczy i zoptymalizowanie go w taki sposób, aby włączał się o wiele szybciej. BootVis przyspieszy włączanie systemu, jak również czas wychodzenia z trybu uśpienia.

Program cechuje się bardzo prostym i minimalistycznym interfejsem – utworzony został w taki sposób, aby szybko udostępnić użytkownikowi wszystkie potrzebne informacje.

Po zainstalowaniu, program uruchomi ponownie nasz komputer kilka razy w celu zebrania wszystkich potrzebnych informacji do dalszej optymalizacji. Po paru restartach, aplikacja wyświetli raport dotyczący ładowania systemu, zużycia procesora, użycia dysku twardego, listy procesów włączanych podczas uruchamiania itp.

BootVis potrafi znacząco przyspieszyć włączanie systemu, co okaże się niezwykle przydatne w przypadku starszych komputerów. Przypominamy jednak, że program jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla systemu Windows XP. Każdy użytkownik, który wciąż korzysta z tego systemu powinien dać szansę temu programowi – z pewnością przyspieszy on działanie komputera.