FocusWriter Download

FocusWriter to aplikacja stworzona w celu przyciągnięcia jak największej uwagi użytkownika do wykonywanej pracy. Dlatego też FocusWriter działa w trybie pełnoekranowym by żadne inne elementy znajdujące się na ekranie komputera nie rozpraszały użytkownika. Program posiada funkcję automatycznego zapisu oraz wiele innych funkcji związanych z tworzeniem dokumentów tekstowych. Najważniejszą częścią pisania tekstów są słowa, FocusWriter umieszcza tekst na samym środku ekranu by nic innego nie zakłócało pisania oraz przeglądania stworzonego tekstu. Nie oznacza to jednak że użytkownik ma utrudniony dostęp do funkcji programu, FocusWriter posiada specjalny interfejs, który pojawia się po najechaniu myszą na górną, dolną oraz prawą krawędź monitora. Takie rozwiązanie pozwala na korzystanie z interfejsu programu tylko i wyłącznie wtedy gdy mamy na to ochotę, a innym przypadku widzimy tylko wirtualną kartę z tekstem i nic poza tym.

W programie FocusWriter możemy korzystać z wielu czcionek, kolorów oraz typów tła, wszystko to w celu stworzenia specyficznego klimatu podczas pisania. Możemy użyć tła przedstawiającego kosmos, to zainspiruje nas do napisania powieści science-fiction. Dzięki specjalnym narzędziom aplikacja policzy nam słowa, paragrafy, strony oraz znaki, jednym słowem wszystko co chciałbyś wiedzieć o swoim dziele, wszystkie statystyki uaktualniane są w czasie rzeczywistym.

Nieraz najciężej jest znaleźć motywację, pomóc nam w tym mogą cele jakie sobie sami obierzemy, FocusWriter posiada funkcję celów dnia, może to być czas spędzony na pisaniu lub też liczba wyrazów. Program nie przestaje działać po osiągnięciu ustalonej liczby słów, dlatego też możemy napisać 200% normy, jeżeli mamy dobry dzień to dlaczego nie?