Driver Backup Download

Driver Backup to darmowe narzędzie, które pozwala użytkownikowi stworzyć kopię zapasową tych wszystkich sterowników, które nie pochodzą od Microsoftu. Oznacza to, że program pozwala zrobić backup sterowników np. do kart graficznych AMD czy NVIDIA, a także do kart dźwiękowych firm typu Creative.

To niesamowicie przydatne narzędzie, zwłaszcza, gdy do komputera mamy podłączone starsze urządzenia (np. kamerki internetowe czy stare karty muzyczne), do których ciężko znaleźć w sieci sterowniki. W takim wypadku Driver Backup umożliwi stworzenie kopii zapasowej sterowników, którą możemy zapisać w dowolnym miejscu. Gdy użytkownik sformatuje dysk twardy, a nowy system operacyjny nie wyszuka sterowników do starszych urządzeń, to kopia zapasowa wykonana przez Driver Backup okaże się zbawienna.

Jak zrobić kopię sterowników?

Obsługa programu jest bardzo prosta. Po uruchomieniu narzędzia wyświetli się okno Driver Backup z listą wszystkich urządzeń, których sterowniki nie pochodzą od firmy Microsoft. Znajdziemy tu wspomniane karty graficzne NVIDIA / AMD, karty dźwiękowe firmy Creative, sterowniki do monitorów, a także do kart sieciowych typu Realtek, Atheros. Jeśli chcemy utworzyć kopię wszystkich sterowników, to należy je zaznaczyć przyciskiem "Select all". Następnie wystarczy kliknąć "Backup".

Driver Backup - kopia zapasowa sterowników

W wybranym przez użytkownika miejscu zapisane zostaną dane sterowników. Aby w przyszłości je zainstalować, należy skorzystać z systemowego Menedżera urządzeń, gdzie sprzęt bez sterowników wyświetla się pod nazwą "Nieznane urządzenie". Po wejściu do opcji takiego urządzenia wystarczy wybrać funkcję aktualizacji sterownika, a następnie ręcznie wskazać folder z nasza kopią zapasową. Sterownik powinien zostać automatycznie dopasowany i przywrócony.