Domyślnie Safari na iPhonie i iPadzie blokuje wyskakujące okienka w witrynach odwiedzanych w przeglądarce Apple. Problem polega na tym, że czasami wyskakujące okienka są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony lub doświadczenia użytkownika. Na szczęście Safari pozwala włączyć lub wyłączyć blokowanie wyskakujących okienek.

Powiązane: Jak robić zdjęcia szybciej za pomocą iPhone'a | iOS

Wyskakujące okienka są zazwyczaj używane przez strony internetowe do wyświetlania określonych informacji, reklam lub zapraszania użytkownika do subskrypcji biuletynu. Jest to naprawdę denerwujące i zniechęcające. To jest powód, dla którego wiele przeglądarek internetowych, takich jak Safari, domyślnie blokuje wyskakujące okienka.

Chociaż wyskakujące okienka są generalnie nieużywane, zwłaszcza w witrynach o pewnym prestiżu, prawda jest taka, że ​​nadal istnieją witryny, które używają ich do pewnych ważnych operacji, takich jak logowanie się do konta. Przykładem stron internetowych, na których nadal wykorzystywane są ważne wyskakujące okienka, jest zazwyczaj bankowość elektroniczna.

Mając to na uwadze, poniżej pokażemy szczegółowo, jak aktywować lub dezaktywować automatyczne blokowanie wyskakujących okienek Safari na iPhonie lub iPadzie:

Jak włączyć lub wyłączyć wyskakujące okienka w przeglądarce Safari na iPhonie lub iPadzie?

1. Uzyskaj dostęp do aplikacji Ustawienia iPhone'a lub iPada

2. Po wejściu do Ustawień będziesz musiał wybrać opcję: Safari

3. W ramach konfiguracji przeglądarki Safari musisz zlokalizować sekcję: Ogólne

4. W tej sekcji zobaczysz opcję: Zablokuj okna wyskakujące

5. Aktywuj lub dezaktywuj przełącznik tego ustawienia, aby blokować lub nie wyskakujące okna odwiedzanych witryn internetowych w przeglądarce Safari.

Zalecenie: Jeśli odwiedzasz witrynę, w której nagle utknąłeś lub funkcja, która powinna się pojawić, nie pojawia się, zalecamy dezaktywację tej funkcji, aby sprawdzić, czy to jest przyczyna. Później możesz ją ponownie aktywować.