Sposób, w jaki dzisiaj robimy zdjęcia, ewoluował. Nikt nie potrzebuje już aparatu fotograficznego. Teraz wszystko, czego potrzebujemy to aparat na naszym urządzeniu mobilnym, takim jak iPhone. Ponadto jakość aparatów w telefonach komórkowych poprawiła się tak bardzo, że w wielu przypadkach są one znacznie lepsze niż tradycyjne aparaty sprzed kilku lat. Oczywiście są aparaty o lepszej jakości i wydajności niż aparat iPhone'a, choć Apple cały czas się w tej kwestii rozwija.

Powiązane: Wyłącz blokowanie wyskakujących okienek Safari | iPhone

Ocena jakości kamer opiera się nie tylko na jakości obrazu, ale także na wydajności kamery. Przykładem parametrów, które należy wziąć pod uwagę, jest prędkość przechwytywania lub czas między zdjęciami. To znaczy, ile czasu musi upłynąć od zrobienia jednego zdjęcia do kolejnego.

Nie należy tego mylić z czasem otwarcia migawki. W tym samouczku skupimy się na szybkości robienia zdjęć aparatem iPhone'a. Innymi słowy, jak szybki jest aparat iPhone'a i ile zdjęć możemy zrobić w jednostce czasu.

Kiedy naciskamy spust migawki lub przycisk, aby zrobić zdjęcie, aparat Twojego iPhone'a musi zrobić zdjęcie, przetworzyć je i zapisać w pamięci. Może to spowodować spowolnienie dostępności aparatu, co oznacza, że ​​jeśli ponownie naciśniemy spust migawki, aby zrobić kolejne zdjęcie, aparat może nie być gotowy do wykonania nowego zdjęcia, ponieważ nadal przetwarza poprzednie.

Im wyższa jakość zdjęcia, tym większy rozmiar zdjęcia. Oznacza to, dłuższe przetwarzanie obrazu, a co za tym idzie, więcej czasu będziemy musieli czekać między kolejnymi zdjęciami. Profesjonalne aparaty fotograficzne oferują dużą szybkość przetwarzania, a migawka będzie dostępna natychmiast po zrobieniu zdjęcia. Istnieją jednak pewne ograniczenia dotyczące iPhone'a, które Apple stara się zminimalizować.

W najnowszych aktualizacjach iOS firma Apple wprowadziła ustawienie, które podczas robienia zdjęć aparatem iPhone’a pozwala nadać priorytet szybkości nad jakością. Dlatego jeśli aktywujemy tę konfigurację, aparat naszego iPhone'a pozwoli nam robić zdjęcia znacznie szybciej, tracąc nieco na jakość obrazu. Oczywiście dostosowanie jakości zdjęć zostanie przeprowadzone przez iPhone'a automatycznie.

W tym samouczku pokazujemy, jak robić zdjęcia za pomocą iPhone'a znacznie szybciej:

Jak sprawić, by Twój iPhone robił zdjęcia szybciej

1. Otwórz aplikację Ustawienia iPhone'a .

2. Po wejściu do środka zlokalizuj i wybierz: Aparat

3. Po wyświetleniu ustawień aparatu iPhone'a znajdź opcję: Priorytet serii zdjęć

Jakość zdjęć będzie inteligentnie dopasowana do szybkości, z jaką stukasz w przycisk migawki.

4. Przełącznik pokazany obok tej opcji to ten, który należy aktywować lub dezaktywować w zależności od tego, czy chcesz poprawić szybkość robienia zdjęć aparatem iPhone'a.

Uwaga: funkcja pozwalająca na szybsze robienie zdjęć jest domyślnie włączona, więc jeśli nie chcesz, aby Twoje zdjęcia traciły na jakości, musisz ją wyłączyć ręcznie.

Jak wskazano w Ustawieniach, iPhone może automatycznie obniżyć jakość zdjęcia w celu poprawy szybkości fotografowania, ponieważ musi przetwarzać zdjęcia o niższej jakości, a zatem i rozmiarze.