Counter-Strike Download

Counter-Strike to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych gier w historii wirtualnej rozrywki. Bez wątpienia CS-a (bardzo popularny skrót używany przez fanów gier) można stawiać na równi z takimi legendami jak Pong, Mario, Pac-Man czy Doom. Jeśli jednak ktoś nie ma pojęcia, czym jest Counter-Strike lub CS, przedstawiamy krótką historię.

Counter-Strike to gra komputerowa z gatunku FPS (first-person shooter), w której gracz wciela się w rolę terrorysty lub antyterrorysty. Początkowo gra była elementem innego tytułu – Half-Life – i do działania wymagała podstawowej wersji gry. Mimo to z biegiem czasu popularność Counter-Strike’a była na tyle duża, że kolejne odsłony tego tytułu przekształciły się w samodzielne pozycje działające niezależnie.

Ogólna zasada gry jest bardzo prosta. Gracze dzielą się na dwie drużyny – terrorystów oraz antyterrorystów. Rozgrywka w zasadzie opiera się na walce między dwiema frakcjami – antyterroryści bronią tzw. bombsite'u (miejsce gdzie podkłada się bombę) lub starają się odbić zakładników. Terroryści natomiast starają się podłożyć bombę lub bronią dostępu do zakładników. Filozofia niemal banalnie prosta, ale w tej prostocie kryje się geniusz i niezwykła grywalność tego tytułu.

Co prawda gra została stworzona do rozgrywki w sieci z innymi żywymi graczami, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby do zabawy zaprzęgnąć tzw. boty – wtedy grą może bawić się nawet jedna osoba. Funkcjonalność ta została wprowadzona dopiero po jakimś czasie, gdy popularność produkcji osiągnęła bardzo wysoki poziom. Obecnie Counter-Strike jest wspierany przez Valve Software, dzięki czemu mimo wielu lat na karku tytuł nadal jest uaktualniany, zaś na serwerach ciągle gości mnóstwo stałych graczy.

Dziś gra Counter-Strike dla wielu osób jest tytułem kultowym i legendarnym. Między innymi dzięki niej powstały takie zwroty jak „headshot” (strzał w głowę) czy „camping” (kampowanie – pozostawanie w jednym miejscu czekając na okazję do strzału). Counter-Strike zapoczątkował zaawansowane funkcje rozgrywki i sterowania z wieloma elementami strategii. Na przykład wspomniany strzał w głowę od razu zabija przeciwnika, zaś bezustanne bieganie po mapie jest słyszalne dla przeciwników. Tego typu aspekty gry zostały zaczerpnięte do innych produkcji nie tylko z gatunku FPS.