Instagram, podobnie jak pozostałe sieci społecznościowe, pozwala użytkownikom identyfikować się za pomocą nazwy użytkownika widocznej dla wszystkich użytkowników sieci społecznościowej. Ponadto ta nazwa będzie widoczna, nawet jeśli konto jest ustawione jako prywatne. Nazwa użytkownika na Instagramie jest naprawdę ważna i jeśli chcesz, możesz ją zmienić, aby dostosować ją do swoich potrzeb lub upodobań.

Czasami, kiedy tworzymy nasze konto na Instagramie, okazuje się, że nazwa użytkownika, którą chcemy użyć, jest już zajęta przez innego użytkownika przez co jesteśmy zmuszeni szukać innych alternatyw, które mogą nie pasować do naszego głównego pomysłu. Wszystko to może prowadzić nas do popełniania błędów, a nawet żałowania nazwy użytkownika, którą ostatecznie wybraliśmy dla naszego konta na Instagramie.

adsense1

Zanim przejdziemy do poradnika, w którym pokażemy, jak zmienić nazwę użytkownika na Instagramie, ważne jest, aby szczegółowo opisać różnicę między nazwą użytkownika na Instagramie a nazwą na Instagramie. Każde konto na Instagramie ma nazwę użytkownika i nazwę na Instagramie, których różnice są następujące:

- Nazwa użytkownika na Instagramie jest unikalna dla każdego konta w sieci społecznościowej. Nazwa użytkownika na Instagramie jest poprzedzona znakiem @ i może być używana do wyszukiwania użytkowników, a nawet oznaczania użytkowników w postach lub historii. Nazwa użytkownika na Instagramie to ta, która jest wyświetlana na końcu adresu URL każdego profilu na Instagramie. Nazwa użytkownika na Instagramie nie może zawierać spacji, znaków specjalnych ani emotikon. Nie ma ograniczeń co do tego, ile razy można ją zmienić.

- Nazwa na Instagramie pojawia się pod Twoim zdjęciem profilowym i nie jest unikalna, co oznacza, że ​​wiele kont może mieć tę samą nazwę na Instagramie. Ta nazwa na Instagramie jest zwykle dostarczana z dodatkowymi informacjami w celu identyfikacji kont innych użytkowników. W nazwie Instagrama można używać spacji, znaków specjalnych i emotikon. Nazwę na Instagramie możesz zmienić tylko 2 razy co 14 dni.

Po wyjaśnieniu różnicy między nimi przejdziemy do szczegółowego przedstawienia, jak zmienić nazwę użytkownika konta na Instagramie w aplikacji mobilnej lub w wersji przeglądarki na komputerze.

Jak zmienić nazwę użytkownika swojego konta na Instagramie (Android lub iPhone)

1. Otwórz swoją aplikację Instagram

2. Otwórz swój profil.

3. Tuż pod zdjęciem profilowym na Instagramie kliknij przycisk: Edytuj profil

4. Otworzy się ekran pokazujący zarówno Nazwę, jak i aktualną Nazwę użytkownika. Kliknij jedną z nich.

5. Zostaniesz teraz przeniesiony do edytora Nazwy użytkownika Instagrama, gdzie możesz wprowadzić nową nazwę użytkownika.

Uwaga: Jeśli nazwa użytkownika Instagrama, której chcesz użyć, jest już używana przez inne konto, zostaniesz poproszony o wybranie innej nazwy.

6. Po wprowadzeniu prawidłowej nazwy użytkownika na Instagramie wystarczy kliknąć: Gotowe

Teraz nowa nazwa użytkownika na Instagramie zostanie połączona z Twoim kontem i będzie używana do wyszukiwania Cię w sieci społecznościowej lub oznaczania Cię w dowolnym poście lub historii.

Jak zmienić nazwę identyfikacyjną @ swojego konta na Instagramie (PC)

1. Uzyskaj dostęp do swojego konta na Instagramie w przeglądarce internetowej komputera.

2. Następnie kliknij swoje zdjęcie profilowe.

3. Po wyświetleniu menu należy wybrać opcję: Ustawienia

4. Daje to dostęp do nowego ekranu, w którym musisz przejść do sekcji: Edytuj profil

5. Teraz w głównej części ekranu znajdziesz pola Nazwa użytkownika i Nazwa na Instagramie.

6. Tutaj wystarczy wpisać wybrane przez Ciebie nazwy.

7. Jeśli te nazwy użytkownika na Instagramie są dostępne, wystarczy przewinąć ekran w dół i kliknąć: Prześlij

Gotowe, nowe nazwy będą dostępne na Twoim koncie na Instagramie i zastąpią stare nazwy.

O czym należy pamiętać przed zmianą nazwy użytkownika na Instagramie

Kiedy zmienimy nazwę użytkownika na Instagramie, ta nowa nazwa zostanie użyta w adresie URL profilu, co oznacza, że ​​adres URL profilu również będzie nowy. Oznacza to, że jeśli udostępnimy nasz profil na Instagramie za pomocą linku, przestanie on działać i zwróci błąd 404. Na szczęście Instagram zaktualizuje nową nazwę użytkownika we wszystkich Twoich postach i tagach.

Po zmianie nazwy użytkownika na Instagramie będziesz mógł wrócić do używania starej nazwy użytkownika w ciągu 14 dni. Istnieją jednak wyjątki, na przykład jeśli Twoje imię i nazwisko nie zostało już zajęte przez innego użytkownika lub jeśli Instagram usunął je z aktywnego konta Instagram, którego nie jesteś właścicielem.

Zmiana nazwy użytkownika na Instagramie w ogóle nie wpłynie na liczbę obserwujących ani treści na Twoim koncie.