Planowanie postów na Twitterze jest możliwe dzięki jednej z ostatnich aktualizacji. Serwis pozwala teraz zaplanować posty według harmonogramu, aby zostały opublikowane wskazanego dnia o wybranej godzinie.

Jak zaplanować posty na Twitterze

Planowanie postów w serwisach społecznościowych jest bardzo przydatne, zwłaszcza dla osób komunikujących się w ten sposób z większym gronem osób. Planując posty masz możliwość opublikowania dowolnej treści podczas swojej nieobecności. Jeśli w trakcie urlopu lub choroby chcesz nadal publikować treści na Twitterze, to opcja planowania według harmonogramu świetnie się nada.

Do niedawna opcja planowania tweetów była dostępna tylko w ramach zewnętrznych narzędzi, takich jak TweetDeck. Twitter wprowadził jednak funkcję harmonogramu, czyli planowania wpisów, którą można wykorzystywać bez użycia jakichkolwiek zewnętrznych usług. Opcja jest dostępna bezpośrednio w Twitterze na komputerach i urządzeniach mobilnych, choć w tym drugim przypadku konieczne jest otwarcie Twittera w przeglądarce, a nie w aplikacji.

Planowanie postów na Twitterze na komputerze

Planowanie postów w serwisie Twitter najłatwiej wykonać za pomocą przeglądarki w komputerze. Wersja przeglądarkowa na komputery daje wygodny dostęp do harmonogramu i pozwala szybko zaplanować, kiedy tweet ma zostać opublikowany.

Wejdź na Twittera w dowolnej przeglądarce na komputerze, a następnie wpisz treść swojego wpisu. Nie publikuj go jednak - tuż po spodem znajdziesz ikonę kalendarza z zegarem. To właśnie ikona harmonogramu, pozwalająca zakolejkować wpis.

Kliknij ikonę harmonogramu

Kliknij w ikonę harmonogramu. Pojawi się nowe okno, w którym możesz dostosować datę i godzinę publikacji wpisu. Wybierz odpowiedni dzień, miesiąc, a nawet rok. Dostosuj także dokładny czas publikacji. Następnie kliknij Potwierdź.

Dostosuj harmonogram publikacji

Okno z opcjami harmonogramu zniknie, ale zauważysz teraz, że przycisk natychmiastowej publikacji tweeta ("Tweet") zmienił się na przycisk publikacji zgodnie z harmonogramem ("Harmonogram"). Aby zatwierdzić zaplanowanie wpisu, kliknij przycisk Harmonogram.

Wpis zostanie zakolejkowany i póki co nikt go nie zobaczy - zostanie on opublikowany dopiero o wyznaczonej godzinie danego dnia.

Jak planować posty na Twitterze z poziomu smartfona lub tabletu?

Póki co aplikacja mobilna Twittera nie została jeszcze uaktualniona o funkcję planowania postów. Nie oznacza to jednak, że mając pod ręką tylko telefon lub tablet nie możemy skorzystać z funkcji harmonogramu - wystarczy w tym celu skorzystać z Twittera nie w aplikacji, a w przeglądarce.

Otwórz dowolną przeglądarkę internetową w urządzeniu mobilnym i przejdź na stronę Twitter.com. Zaloguj się na swoje konto i poczekaj na załadowanie przeglądarkowego interfejsu serwisu.

Harmonogram w mobilnym Twitterze

Dotknij w dolnym prawym rogu ikony dodawania nowego tweeta. Zauważysz teraz, że na ekranie wpisywania treści wpisu znajduje się ikona z kalendarzem i zegarem. To właśnie ikona harmonogramu. Dotknij ją, a następnie dostosuj datę publikacji oraz godzinę. Zatwierdź zmiany przyciskiem Potwierdź w górnym prawym rogu.

Po ustawieniu harmonogramu wpisz treść tweeta, a następnie potwierdź jego przesłanie. Zostanie on zakolejkowany i na Twoim profilu pojawi się dopiero o określonej dacie i godzinie.