Twitter niedawno wprowadził nową funkcję o nazwie Fleets, podobną do historii na Instagramie. Ta nowa funkcja Twittera otworzyła szereg możliwości, takich jak udostępnianie tweetów bezpośrednio na Snapchacie. Ta nowa funkcja jest bezpośrednio związana z Fleets, ponieważ działa w praktycznie identyczny sposób, tylko że na Twoim profilu na Snapchacie.

Powiązane: Jak ukryć Fleets na Twitterze. (wyłącz / wycisz)

Snapchat i Twitter właśnie ogłosili nowy sposób udostępniania tweetów na Snapchacie. Wygląda to tak, jakbyśmy przenieśli funkcję Twitter Fleets bezpośrednio do sieci społecznościowej Snapchat. Dzięki tej nowej integracji będziemy mogli publikować tweety bezpośrednio w historiach Snapchata.

Jak wielu z was wie, Snapchat był pierwszą siecią społecznościową, która umożliwiła publikowanie historii, które znikają po 24 godzinach. To tej pory aby wrzucić na Snapchat tweeta trzeba było zrobić zrzut ekranu na Twitterze a później opublikować go na Snapchacie.

Teraz wszystko jest znacznie łatwiejsze, ponieważ dzięki opcji Udostępnij tweet możemy bezpośrednio wysłać ten tweet do naszej aplikacji Snapchat, tam go spersonalizować i opublikować w naszych Historiach Snapchata. Integracja polega też na tym, klikając na historię z tweetem, zostanie on od razu wyświetlony, bo w przypadku wstawiania zrzutów z ekranu było niemożliwe.

Mając to na uwadze, oto jak udostępniać i publikować tweety z Twittera bezpośrednio w swoich historiach Snapchata z iPhone'a lub Androida:

Jak tweetować na SnapChat Stories (iOS i Android)

1. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zaktualizowanie zarówno aplikacji Twitter, jak i aplikacji Snapchat.

2. Teraz otwórz Twittera i znajdź tweeta, którym chcesz się podzielić w swoich historiach Snapchata.

3. Kliknij ikonę Udostępnij (ikona strzałki w górę)

4. Spowoduje to wyświetlenie menu z kilkoma opcjami, z których należy wybrać tę, która mówi: Kamera Snap 

5. Twoja aplikacja Snapchat otworzy się automatycznie.

6. Tweet pojawi się w edytorze historii Snapchata.

7. Teraz możesz zrobić lub wybrać zdjęcie z galerii, aby umieścić je jako tło swoich historii.

8. Dostosuj swoje historie Snapchata za pomocą wszystkich domyślnych narzędzi w aplikacji.

9. Kiedy wszystko jest gotowe, wystarczy kliknąć: Wyślij do ...

10. Zostaniesz przeniesiony do ekranu, na którym możesz przystąpić do publikowania swojej historii ze zintegrowanym tweetem.

11. Teraz każdy użytkownik, który uzyska dostęp do twojej historii, zobaczy tweeta i po prostu przesuwając go w górę lub klikając na tweeta, może przeglądać jego treść bezpośrednio na Twitterze.

Domyślnie tweet wyświetla się w internetowej wersji Twittera, ale możesz go otworzyć w aplikacji, klikając odpowiedni przycisk: Przejdź do aplikacji

Uwaga: na ten moment funkcja ta dostępna jest tylko dla użytkowników urządzeń z iOS, i użytkownicy Androida muszą jeszcze chwile poczekać na korzystanie z tej funkcji, jednak gdy się pojawi to najprawdopodobniej kroki pokazane powyżej będą takie same.