Chcesz zrobić sobie przerwę od Threads lub trwale usunąć swoją obecność z aplikacji Meta naśladującej Twittera? W tym artykule przeprowadzimy Cię przez proces dezaktywacji Twojego profilu Threads. Jeśli szukasz tylko tymczasowej przerwy, a nie całkowitego odejścia od platformy, to poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki.

Threads, czyli bardzo oczekiwana aplikacja wydana przez Meta (dawniej Facebook), ma na celu zapewnienie użytkownikom bezpiecznej i stabilnej alternatywy dla dość chaotycznego Twittera. Zbudowany na fundamencie Instagrama, Threads oferuje znajome środowisko do łączenia się ze znajomymi i obserwującymi. Aplikacja ma sporo zalet, więc grono jej użytkowników stale się powiększa.

Threads, nazywane też Wątkami, są ostatnio bardzo popularne, choć być może nie wszystkim przypadną do gustu. Jeśli więc z jakiegoś powodu - na przykład obaw dotyczących prywatności, chcesz dezaktywować swój profil, to w tym artykule pokażemy Ci, jak to zrobić. Poniżej dowiesz się, jak szybko i łatwo dezaktywować swój profil Threads bez wpływu na profil na Instagramie.

Gdzie dezaktywować | Wyłączyć konto/profil w Threads? Usuń swoje konto Threads.

Zdecydowałeś, że Threads nie jest dla Ciebie? Oto kroki, które należy wykonać, aby dezaktywować konto.

  • Najpierw otwórz aplikację Threads na swoim urządzeniu.
  • Następnie dotknij ikony swojego profilu w prawym dolnym rogu ekranu.
  • Teraz dotknij symbolu 2 poziomych linii w prawym górnym rogu.
  • W tym menu stuknij Konto, a następnie Dezaktywuj profil.
  • Tutaj zobaczysz następujący komunikat:

„Dezaktywowanie profilu jest tymczasowe. Twój profil, wątki, odpowiedzi i polubienia zostaną ukryte do chwili reaktywowania poprzez ponowne zalogowanie się. Dowiedz się więcej o usuwaniu danych".

Warto pamiętać, że nie wpłynie to na Twoje konto na Instagramie. Teraz po prostu wybierz opcję Dezaktywuj profil Threads u dołu strony, a Twoje konto zostanie dezaktywowane po jeszcze jednym ostatecznym potwierdzeniu.

Jak usunąć swoje konto Threads? Usuń profil Threads.

W tym momencie po utworzeniu i powiązaniu konta Wątki z kontem na Instagramie nie ma możliwości odłączenia ich w celu usunięcia ich osobno.

Jedynym sposobem na usunięcie konta Threads (w chwili pisania tego tekstu) jest przejście do aplikacji Instagram i usunięcie konta na Instagramie. Jest to bardzo niewygodne dla użytkowników i prawie nikt nie będzie chciał tego robić, więc póki co zostaniesz jedynie z opcją dezaktywacji. Na pewnym etapie twórcy aplikacji prawdopodobnie to zmienią, ale na ten moment jest to jedyna dostępna opcja.

A co z uzyskaniem kopii danych z Threads?

Jeśli chcesz pobrać kopię wszystkich swoich danych, przejdź do Profil > Konta > Pobierz swoje informacje. Teraz po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami, a otrzymasz link do pobrania ze swoimi danymi. Pamiętaj tylko, że ten proces może zająć trochę czasu. Czasem nawet do 4 dni. Długość procesu będzie zależeć od ilości danych, które obecnie posiadasz. Im dłużej korzystasz z aplikacji, tym więcej danych będziesz miał zgromadzonych. Jednak na razie prawdopodobnie nie będzie to zbyt dużym problemem.