Safari jest domyślną przeglądarką dla urządzeń MacOS, niezależnie od tego, czy są to komputery Mac, czy MacBook. Ta przeglądarka jest doskonale zintegrowana z systemem operacyjnym Apple, dzięki czemu jest najwygodniejsza do przeglądania Internetu z urządzeń Apple. Ponadto ta przeglądarka oferuje liczne dostosowania, takie jak możliwość aktywacji lub dezaktywacji ikon odwiedzanych witryn internetowych w zakładkach przeglądarki Safari.

Związane z: Jak w Safari wyłączyć często odwiedzane witryny (iPhone, macOS)

Ikony ulubionych to ikony witryn sieci Web, które pojawiają się na kartach przeglądarki i służą do identyfikacji każdej ze stron internetowych otwieranych w różnych kartach przeglądarki internetowej. Te ikony stron internetowych są wyświetlane obok tytułu odpowiadającej im otwartej strony.

W przeglądarkach takich jak Google Chrome, gdy wchodzimy na stronę internetową, ikona tej witryny jest domyślnie wyświetlana w zakładce przeglądarki. Jest to bardzo pomocne w identyfikowaniu otwartych kart w przeglądarce i uzyskiwaniu dostępu do określonej witryny internetowej bez poczucia dezorientacji.

W przeglądarce Safari na Maca lub MacBooka Favicony mogą być wyłączone. Oznacza to, że przeglądarka wyświetli tylko tytuły stron internetowych, które otworzyłeś na różnych kartach przeglądarki. Ikony witryn internetowych nie będą wyświetlane na kartach Safari, co utrudnia identyfikację każdej z tych otwartych witryn w zakładkach Safari.

Na szczęście MacOS oferuje ustawienie, które pozwala włączyć lub wyłączyć Favicony w przeglądarce Safari, dzięki czemu możesz zdecydować, czy chcesz je wyświetlać w otwartych kartach przeglądarki.

To powiedziawszy, poniżej pokazujemy szczegółowo, jak aktywować lub dezaktywować Favicony (ikony stron internetowych) w zakładkach otwartych w przeglądarce Safari na Macu lub MacBooku z systemem operacyjnym MacOS:

Jak ukryć lub wyświetlić ikony otwartych stron w zakładkach przeglądarki Safari w systemie MacOS.

1. Otwórz przeglądarkę Safari.

2. Po otwarciu zaznacz górną część ekranu i wybierz opcję: Safari

3. W wyświetlonym menu należy kliknąć: Preferencje

4. Pojawi się okno, w którym będziesz musiał przejść do sekcji: Karty

5. Po wyświetleniu wszystkich opcji konfiguracyjnych należy zaznaczyć lub odznaczyć pole obok opcji:

„Pokazuj ikony witryn na kartach”

6. Jak widać, jeśli pozostawisz to pole zaznaczone, ikony ulubionych odwiedzanych stron internetowych będą wyświetlane w otwartych zakładkach przeglądarki internetowej Safari. Jeśli odznaczysz tę opcję, to pojawiać się będą wyłącznie tytuły przeglądanych witryn.

Po zakończeniu konfiguracji wystarczy zamknąć okno konfiguracji i to wszystko.

Od tego momentu, odwiedzając stronę internetową w Safari dla MacOS, zobaczysz, jak ikony tych witryn będą się pojawiać lub nie będą pojawiać się na kartach w zależności od konfiguracji.