Masz standardowe konto osobiste na Instagramie, ale chcesz je przełączyć na konto firmowe lub konto twórcy? Takie konta dają dostęp do statystyk, publikacji reklam oraz dodatkowych funkcji. Jak przełączyć swoje dotychczasowe konto osobiste na firmowe?

Instagram - jak przełączyć konto na firmowe?

Konta na Instagramie występują w kilku rodzajach. Większość prywatnych użytkowników używa standardowego konta osobistego. Na Instagramie znajdziemy jednak nie tylko „zwykłych“ użytkowników, dzielących się swoimi zdjęciami ze znajomymi, ale również osoby publiczne, celebrytów, twórców, influencerów oraz firmy. Ten drugi rodzaj użytkowników wykorzystuje Instagram do celów marketingowych i biznesowych, a co za tym idzie wymaga rozszerzonej funkcjonalności. Dla nich przygotowano tzw. konta profesjonalne.

Jakie funkcje posiadają konta profesjonalne, czyli konta firmowe oraz konta twórcy?

Konta profesjonalne mają rozszerzoną funkcjonalność, która jest przydatna zarówno dla samodzielnych twórców jak i firm korzystających z Instagrama. Przede wszystkim po przęłączeniu się na konto firmowe lub konto twórcy otrzymamy dostep do statystyk.

Statystyki pozwalają sprawdzić np. ilość wyświetleń naszych wpisów w tygodniu, ilość osób, do których nasze treści dotarły (zasięgi), rodzaj interakcji użytkowników z naszymi postami, listę najpopularniejszych wpisów, a także informacje o użytkownikach (wiek, lokalizacja, płeć).

Instagram da nam też możliwość ustawienia w profilu dodatkowych informacji i przycisków np. do szybkiego kontaktu z nami. Oprócz tego będziemy mogli się reklamować na Instagramie. Jak zatem z tego skorzystać?

Instagram - jak przełączyć się na konto firmowe lub konto twórcy?

Nie jest to trudne. Otwórz aplikację Instagram, a następnie udaj się do sekcji z podsumowaniem Twojego profilu. Dotknij ikony z trzema kreskami (tzw. hamburgera) w górnym prawym rogu. Po wysunięciu menu wybierz zakładkę Ustawienia.

Wejdź do ustawień konta Instagram

Gdy wejdziesz do ustawień, kolejnym krokiem jest wywołanie funkcji przełączania rodzaju konta. W tym celu wejdź do zakładki Konto.

Wyświetlą się w tym miejscu ustawienia związane z działaniem Twojego konta. Przewiń listę opcji na sam dół, a następnie wybierz opcję Przejdź na konto profesjonalne.

Wybierz opcję przejścia na konto profesjonalne

Wyświetli się teraz kreator pozwalający przełączyć się na konto firmowe lub konto twórcy. Najpierw musimy dokonać wyboru tego, czy jesteśmy firmą, czy też może samodzielnym twórcą bądź influencerem.

W tym miejscu należy wybrać profil najbardzije zgodny z naszą działalnością. Po wybraniu odpowiedniego rodzaju (np. Firma) wyświetli się ekran przełączania konta.

Wybierz rodzaj konta profesjonalnego

 

W krótkich slajdach pojawią się podstawowe informacje o nowych funkcjach, które uzyskamy po przełączaniu się na wybrany rodzaj konta.

Przejdź przez listę tych atutów przyciskiem Kontynuuj. Pojawi sie prośba o wybranie profilu firmowego - możemy wybrać jedną z sugerowanych opcji lub za pomocą wyszukiwarki znaleźć bardziej odpowiedni profil firmy. Przykładowo, jeśli prowadzisz samodzielnie bloga, wybierz „Blog osobisty“.

W kolejnym kroku upewnij się, że wpisany jest poprawny adres e-mail. Jeśli na potrzeby konta firmowego chcesz używać innego adresu e-mail, to możesz go tu wpisać. Kliknij Dalej.

Podaj swoje dane firmy i fanpage'a

W następnym kroku możemy połączyć tworzone konto firmowe z Facebookiem. Jeśli masz stronę firmową, to wybierz ją w tym miejscu i przejdź Dalej. Jeśli nie masz jednak strony firmowej na Facebooku, to zignoruj ten komunikat i wybierz Nie łącz teraz z Facebookiem.

Po wykonaniu wszystkich czynności Twoje konto zostanie poprawnie przełączone na wybrany rodzaj. W menu aplikacji Instagram znajdziesz teraz nową zakładkę Statystyki, za pomocą której możesz szczegółowo śledzić ilość odwiedzin i interakcji użytkowników z Twoimi treściami. Na profilu pojawią się miejsca na dodatkowe informacje, a także przycisk zarządzania reklamami. W ustawieniach z kolei znajdziesz zakładkę Firma, gdzie możesz ustawić informacje o swojej firmie.

Nowe funkcje na koncie firmowym w Instagramie

Jak to cofnąć? Jak zmienić konto firmowe na osobiste?

Jeśli w przyszłości stwierdzisz, że preferujesz jednak osobiste konto, to warto wiedzieć, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby z powrotem się przełączyć na profil osobisty. Jak to zrobić?

Wejdź do aplikacji Instagram, udaj się do sekcji z podsumowaniem profilu i wysuń menu w górnym prawym rogu. Wybierz opcję Ustawienia, a następnie na liście wszystkich preferencji przejdź do zakładki Konto.

W tym miejscu zauważysz, że na samym dole wyświetla się opcja przełączenia na konto osobiste. Wybierz tę opcję i potwierdź operację. Twoje konto zostanie z powrotem przełączone na zwykłe, osobiste konto.