Większość osób z niecierpliwością czeka na aktualizacje gier, ponieważ dodają one dodatkową zawartość i naprawiają problemy, jednak jeśli jesteś osobą, która lubi dodawać mody do gry, to aktualizacje gier mogą być prawdziwym koszmarem! Wcześniej Steam oferował prostą opcję wstrzymania aktualizacji, jednak obecnie nie jest to już możliwe, więc postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, jeśli chcesz je wyłączyć.

Najważniejsze informacje:

  1. Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje gier na Steamie.
  2. Zapobieganie automatycznym aktualizacjom gier na Steamie.

Jak wyłączyć aktualizacje gry na Steamie.

  • Jeśli chcesz wyłączyć automatyczne aktualizacje Steam, postępuj zgodnie z poniższymi krakami. Aby rozpocząć, uruchom Steam na komputerze, znajdź grę, dla której chcesz zatrzymać aktualizacje, a następnie kliknij ją prawym przyciskiem myszy i z menu rozwijanego wybierz sekcję Właściwości.
  • Przejdź do zakładki Aktualizacje i zwróć uwagę na numer ID aplikacji w dolnej części okna. W moim przypadku jest to 678950.

  • Teraz przejdź do zakładki Zainstalowane pliki po lewej stronie i wybierz Przeglądaj w prawym górnym rogu.

  • Tutaj cofnij się o dwa foldery, aby znaleźć się w folderze steamapps.
  • Zobaczysz teraz kilka różnych plików appmanifest.acf dla każdej z aktualnie zainstalowanych gier. Teraz znajdź plik appmanifest, który pasuje do identyfikatora aplikacji, który znaleźliśmy wcześniej. W moim przypadku jest to appmanifest_678950.acf.

  • Aby wstrzymać aktualizacje dla tej konkretnej gry, kliknij ją prawym przyciskiem myszy, wybierz właściwości, a na samym dole upewnij się, że zaznaczona jest opcja tylko do odczytu, a następnie kliknij Zastosuj i Ok, aby zapisać zmiany.

Następnym razem, gdy gra przejdzie do aktualizacji, zobaczysz w Steam, że wyświetla się błąd zapisu na dysku i nie będzie możliwe zainstalowanie rzeczywistej aktualizacji, nawet jeśli pomyślnie pobierze pliki aktualizacji. Nie musisz się jednak o to martwić, ponieważ gra nadal będzie działać, a Ty będziesz mógł zagrać bez żadnych przeszkód.

Jeśli zmienisz zdanie i będziesz chciał ponownie zaktualizować grę w późniejszym terminie, po prostu wróć do tej samej lokalizacji i odznacz pole wyboru Tylko do odczytu, a gra zainstaluje aktualizacje w normalny sposób.

Jak spersonalizować i ukryć gry NSFW w bibliotece Steam?

Skoro już tu jesteś, to pewnie zastanawiasz się, czy możliwe jest ukrycie swoich gier NSFW, aby inni nie widzieli wszystkich gier z kategorią wiekową R, które masz w swojej bibliotece lub w które aktualnie grasz. Jeśli tak, zapoznaj się z poniższym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jak oznaczyć gry jako prywatne w swojej bibliotece Steam — pomyśl o grach NSFW!

Co zrobić, by nie aktualizować automatycznie gier na Steamie w celu zapobiegania awarii modów?

Chociaż Steam nie oferuje już oficjalnej metody zapobiegania automatycznym aktualizacjom gier, to istnieje naprawdę łatwe obejście, które powstrzyma dowolną wybraną grę Steam przed automatyczną aktualizacją. Jak dobrze wiesz, wystarczy jedna aktualizacja gry, aby zepsuć wszystkie twoje mody, więc zapobieganie aktualizacjom gier w Steamie jest bardzo ważne. Jeśli więc grasz w Fallout 4, Cyberpunk lub jakąkolwiek inną grę, powyższe kroki pokażą ci, jak zapobiec sytuacji, w której automatyczne aktualizacje psują wszystkie twoje mody.