Kilka lat temu wielu użytkowników myślało, że Snapchat upadnie w ciągu kilku miesięcy, jednak sieć społecznościowa nie tylko służy swoim użytkownikom w dalszym ciągu, ale także dodaje nowe funkcje. Teraz na przykład Snapchat umożliwia udostępnianie filmów z YouTube bezpośrednio w swoich Stories za pomocą aparatu Snapchat.

Należy zauważyć, że Snapchat mógł już udostępniać filmy z YouTube'a, jednak zadanie nie było takie proste, ponieważ musieliśmy otworzyć aplikację YouTube, skopiować adres URL interesującego nas filmu, a następnie wrócić do Snapchata, aby wkleić go do swojego Stories. Teraz cały proces został uproszczony do maksimum.

Linki do YouTube można teraz udostępniać wizualnie w Snapchat Story i w bezpośrednich Snapach, bezpośrednio do aparatu za pomocą kreatywnych narzędzi do edycji Snapchata.

Gdy dodamy film do naszego Story, użytkownicy, którzy go obejrzą, będą mogli kliknąć, aby automatycznie odtworzyć film w swoich aplikacjach YouTube lub ulubionej przeglądarce.

Poniżej prezentujemy szczegółowy opis udostępniania filmów z YouTube bezpośrednio w Snapchat Stories na urządzeniu z Androidem lub w iPhonie:

Jak udostępniać filmy z YouTube w swoich SnapChat Stories bez konieczności kopiowania i wklejania linku?

1. Otwórz aplikację YouTube i wybierz film, który chcesz udostępnić w Snapchat.

2. Tutaj możesz kliknąć opcję: Udostępnij

3. Gdy wyświetlą się opcje udostępniania, kliknij opcję: Snapchat

4. Jeśli udostępniasz coś w Snapchacie po raz pierwszy, otworzy się małe okno z pytaniem, czy chcesz otworzyć aplikację Snapchat. Kliknij: Otwórz

5. Automatycznie wideo z YouTube zostanie wyświetlone w kamerze SnapChat.

6. Tutaj możesz zrobić zdjęcie lub nagrać film i spersonalizować swoją historię za pomocą dowolnego z oferowanych narzędzi.

7. Kiedy wszystko będzie gotowe według Twoich upodobań, możesz przystąpić do publikacji Stories.

8. Jak wspomnieliśmy wcześniej, Twoi znajomi, którzy oglądają Twoje Stories, będą mogli uzyskać dostęp do wspomnianego filmu, po prostu klikając go, dzięki czemu otworzy się oficjalna aplikacja YouTube, lub jeśli nie mają jej zainstalowanej na swoim iPhonie lub Androidzie, film otworzy się w przeglądarce.